Ogłoszenia duszpasterskie na 21.04.2019 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! Z radością wyznajemy wiarę w zwycięstwo Jezusa, o którym świadczy pusty grób. Pamiętajmy, że pusty grób mówi nam również o cenie naszego zbawienia. Towarzyszyliśmy Jezusowi w Jego drodze cierpienia. Chrystus przez pokonanie śmierci otworzył nam bramy życia wiecznego. Cieszmy się z bliskiej obecności żyjącego Jezusa i wychwalajmy Boga za dar nowego życia.

 

1. Msze święte w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy odprawiane będą według porządku niedzielnego. Taca ze Mszy świętych w drugi dzień świąt przeznaczona jest na KUL i WT US

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

4. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia.

5. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Wielkiej Nocy. Młodzieży za pomoc w budowaniu ciemnicy i grobu; ministrantom, panom biorącym udział w obrzędzie umywania nóg i osobom czytającym za zaangażowanie w liturgię; chórowi parafialnemu za uświetnienie poprzez śpiew liturgii; paniom z Caritasu za pracę na rzecz ubogich; za posprzątanie kościoła, paniom za poprowadzenie w Niedzielę Palmową kiermasz ciast. Najbliższym współpracownikom za zaangażowanie. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę podczas tych świętych dni oraz za dary materialne i finansowe dla parafii i ubogich. 

6. Jako ludzie nadziei mamy ciągle pamiętać, że nasza wiara nie kończy się na wyszydzonym i umęczonym Chrystusie z Wielkiego Piątku, ale otwiera się na Nadzieją i Miłością silniejszą niż śmierć w Poranek Zmartwychwstania. Ostatnie Słowo należy zawsze do Niego – do Jezusa Chrystusa. W dniu Zmartwychwstania Pańskiego życzymy serc płonących światłem naszego Pana. Niech ten przedziwny dar i niepojęta miłość Boga czynią z nas ludzi pełnych Wiary, Nadziei i Miłości.

Proboszcz