Ogłoszenia duszpasterskie na 21.03.2021 r. – 5 niedziela Wielkiego Postu

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy okres pasyjny Wielkiego Postu, czyli rozważanie Męki Pańskiej. Widzimy krzyże i obrazy zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska. Bądźmy razem z Nim, kiedy będzie nas zbawiał podczas ofiary na krzyżu, która uobecnia się także w tej Eucharystii.

1. W piątek 19 marca rozpoczęliśmy w naszej parafii peregrynację poświęconej ikony św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ikona została wykonana unikatową technologią i pozłocona ręcznie w pracowni klasztoru sióstr karmelitanek w Bornem Sulinowie. Po uprzednim zapisaniu się na listę, dostępną u księdza w zakrystii, będzie można zabrać na tydzień ikonę do domu. Przekazanie ikony św. Józefa rodzinie odbywać się będzie w niedzielę na Mszy św. o godz. 1100. Niech przyjęcie ikony św. Józefa inspiruje nas do podjęcie dzieł modlitewnych i uczynków miłosierdzia, które prowadzą do ulgi i pociechy w ludzkich utrapieniach, gorliwszej miłości rodzinnej, a także regularnego czytania i rozważanie nauczania papieskiego na temat świętego Józefa, zawartego liście pasterskim papieża Franciszka Patris corde. Otwórzmy drzwi naszych domów dla Opiekuna Świętej Rodziny, niech szczególnie w tym trudnym czasie będzie On naszym orędownikiem u Boga Ojca. Pragnę zaznaczyć że przyjęcie ikony św. Józefa do domu jest dobrowolne i osoby, które boją się zarażenia koronawirusem nie są do tego zobligowane. Proszę również, aby ikony nie czyścić żadnymi środkami dezynfekującymi, gdyż spowoduje to uszkodzenie polichromii i złoceń ikony.

2. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcam, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć zobowiązanie modlitewne – duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o 1830;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

4. Parafialny Caritas kontynuuje akcję pomocy najuboższym. Nabywając, w zakrystii kościoła po Mszy św., świece, baranki oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Dziękuję za wsparcie.

5. Ostatniej niedzielna celeinwestycyjne parafii zebrane zostało 1400 zł.Cały czas można pomóc parafii finansowo przekazując jeden procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Dlatego proszę o uwzględnienie w swoim zeznaniu podatkowym numer KRS fundacji – 0000 480 577. Dziękuję za każde wsparcie.

6. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”  „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano”, biuletyn parafialny „OKNO” i specjalne 100-stronicowe wydanie  Gościa Extra” w całości poświęcone św. Józefowi. W nim między innymi historia kultu, tajemnica karteczek od papieża pod głową śpiącego Józefa oraz opowieść o Cotignac – miejsca objawień Józefa i Maryi. Cena egzemplarza 9 zł.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz