Ogłoszenia duszpasterskie na 21.02.2016 r. – 2 niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczynając kolejny tydzień Wielkiego Postu, razem z Apostołami, którzy wraz z Jezusem udali się na górę, słyszymy dziś słowa: „To jest Syn mój Wybrany, Jego słuchajcie!”. W tym okresie pokuty i postu naszym zadaniem jest wsłuchiwanie się w głos Boga. Bo czymże będą bez tego wszelkiego podejmowane praktyki i postanowienia wielkopostne? Święty Paweł przypomina nam, że nasza ojczyzna jest w niebie

 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 1730 dla dzieci oraz o 1830 dla dorosłych
  i młodzieży. W związku z tym, przez okres Wielkiego Postu, nie ma wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 1700;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1830.
 1. Spotkania formacyjne:
 • Drugi rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 22 lutego o godz. 1830 w domu parafialnym;
 • Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Niepokalanowa, Wąwolnicy […] Warszawy we wtorek 23 lutego o godz. 1830 w kościele;
 • Parafialne Koło Caritas w czwartek 25 lutego o godz. 18.30 w domu parafialnym;
 • koło plastyczne w sobotę 27 lutego o godz. 1100 w domu parafialnym.
 1. Cały czas można zgłaszać swoją wolę do przyjęcia na nocleg w swoim domu młodych gości z zagranicy podczas Dni w Diecezjach w terminie 20-25 lipca br. , w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Stosowne formularze można pobrać w zakrystii po każdej Mszy ś. Zachęcamy do zaangażowania się w powyższe dzieło.
 1. Osoby, które zgłosiły się na Pielgrzymkę w Roku Miłosierdzia do Ziemi Świętej proszę w miarę możliwości o złożenie wypełnionych kart zgłoszeniowych i wpłacenie zaliczki wysokości 500 zł.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski
  i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje także możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej za zmarłą osobę.
 1. Dzisiejszej niedzieli zbierane są datki do puszki na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebrane zostało 1500 zł. Można cały czas wesprzeć parafię przekazując 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego – Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”, czy przekazując darowizna na cele kultu religijnego. Szczegóły znajdziemy na ostatniej stronie obrazka kolędowego i parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe serdecznie dziękuję.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”, w którym znajdziemy m.in. czytania na bieżącą niedzielę, ogłoszenia duszpasterskie czy intencje na najbliższy tydzień.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz