Ogłoszenia duszpasterskie na 21.01.2018 r. – 3 niedziela zwykła

Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”. To wezwanie dzisiaj nie traci na aktualności. Nawet jeśli regularnie chodzimy do kościoła i się modlimy, to też potrzebujemy nawrócenia, aby być jeszcze bliżej Boga. Wielokrotnie słuchamy Ewangelii. Na ile jednak wierzymy w słowa w niej zawarte? Wsłuchiwanie się swoim sercem, w skupieniu i z wiarą w Słowo Boże, to część składowa naszego nawrócenia.

 1. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 1600, a w sobotę w ramach tzw. uzupełnień o godz. 1100. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny. Porządek kolędy w tygodniu od 22 do 27 stycznia 2018 r.:
 • 22 stycznia (poniedziałek): Macierzanki.
 • 23 stycznia (wtorek): Słoneczników; ul. Mirtowa, ul. Malwowa; ul. Moczarowa (nr 37 i 39).
 • 24 stycznia (środa): Zawiła, ul. Moczarowa (bez nr 37 i 39).
 • 25 stycznia (czwartek): ul. Kwiatów Polskich.
 • 26 stycznia (piątek): Chorzowska.
 • 27 stycznia (sobota): uzupełnienia

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem. Uzupełnienia można zgłaszać w zakrystii po Mszy św.

 

 1. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 800. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątkowy wieczór i inne nabożeństwa liturgiczne na ten czas są zawieszone. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

 

 1. Spotkania formacyjne:
 • Matki w Modlitwie w piątek 26 stycznia o godz. 1900 w domu parafialnym

 

 1. W dniach od 18 do 26 września 2018 r. organizowana jest 9 dniowa parafialna pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych we Francji (Lourdes, La Salette). Ponad to będziemy m.in. w sanktuarium Maryjnym na Montserrat, w Ars – św. Jan Vianney i w sanktuarium, gdzie pochowana jest św. Maria Magdalena. Zaplanowany jest na koniec 3-dniowy wypoczynek na Lazurowym Wybrzeżu Wartość pielgrzymki to 3870 zł i 50 Euro. Cena obejmuje bilety lotnicze, autokar, wyżywienie, hotel, bilety wstępu, przewodnika i opłaty klimatyczne) Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

 

 1. Ostatniej niedzieli na parafialne cele inwestycyjne – zakup organów kościelnych zebrane zostało 2050 zł. Także ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są po części na powyższy cel. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na fundację „Ąd melius” działającą przy parafii. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

 

 1. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz