Ogłoszenia duszpasterskie na 20.12.2020 r. – 4 niedziela adwentu

Zgromadzeni we wspólnocie oczekujących na narodzenie Zbawiciela poprzez Eucharystię stajemy się uczestnikami Bożych obietnic; szczególnego błogosławieństwa i dóbr duchowych przyobiecanych Dawidowi, wypełnionych w Chrystusie. Dziękujmy zatem Bogu za obietnicę zesłania władcy, którym będzie Jego Syn, i prośmy zarazem, abyśmy i my na wzór Maryi, pokornej służebnicy Pańskiej, byli zdolni przyjąć do naszych serc Jezusa, Syna Najwyższego.

1. Dzisiaj mamy czwartą, ostatnią już niedzielą Adwentu. W czwartek będziemy przeżywali wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze święte, tzw. pasterka sprawowane będą o godz. 2200 i 2400. W piątek 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w sobotę 26 grudnia, Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego

2. We wtorek o godz. 630 zapraszamy na ostatnie już w tym roku Roraty.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.

4. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii kościoła przed lub po Mszy św.

6. W środę 23 grudnia i w okresie Świąt Bożego Narodzenia biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. sprawowanych w okresie świątecznym i w Nowy Rok.

8. Nadal, w bieżącym roku, istnieje możliwość pomocy finansowej parafii przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego (nr konta parafialnego: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275) lub przekazanie dotacji na fundację działającą przy parafii, a która ma status organizacji pożytku publicznego (nr konta fundacji: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420). Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za udzielone już wsparcie finansowe dziękuję i zachęcamy do wykorzystywania tych możliwości, które zostały wypracowane przez parafię i są zgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi, a służą dobru wspólnemu nas wszystkich.

9. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby czas Adwentu został jak najlepiej wykorzystany do prostowania ścieżek naszego życia i przygotowania się do świętowania spotkania z przychodzącym Jezusem Chrystusem. Dziękuje paniom z parafialnego Caritasu za prowadzenie dzieła świątecznej pomocy, a także za całoroczne ich zaangażowanie.. Dziękuję za posprzątanie i zagrabienie liści z terenu przykościelnego. A także wszystkim osobą za każdą pomoc materialną, finansową i modlitewną pragnę wyrazić swoją wdzięczność. Zapraszamy w środę po Mszy św. (około godz. 1845) do pomocy w posprzątaniu kościoła i do przystrojenia choinek i przygotowania żłóbka.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

11. Boże Narodzenie to odsłona tajemnicy wielkości tego, co małe, ubogie i pokorne. Kontemplując tajemnicę wcielenia Syna Bożego, pozwólmy sobie doświadczyć zachwytu nad „małą drogą” uprzywilejowaną przez Boga, drogą ubóstwa i pokory, poprzez którą dokonuje się zbawienie świata i poprzez którą człowiek staje się dla drugiego bratem.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Wam Drodzy i Waszym Bliskim życzymy pokoju serca w tych niespokojnych czasach, bliskości mimo konieczności zachowywania dystansu społecznego i czułości która pomaga przetrwać trudne chwile. Życzymy Wam serc gotowych do pomagania, rąk chętnych do działania i umysłów otwartych na drugiego człowieka. Niech w Waszych domach gości miłość, serdeczność i troska.

Życzymy Wam pięknego świętowania, zapatrzenia się w ubogi żłóbek Jezusa, radości trwania przy Nim i ubogacenia Was obfitością Jego darów.

Proboszcz