Ogłoszenia duszpasterskie na 20.12.2015 r. – IV niedziela Adwentu

W ostatnią niedzielę Adwentu słyszymy słowa skierowane do Maryi: „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”.  W Adwencie otrzymujemy obietnicę przyjścia Zbawiciela. Z radością i wiarą oczekujemy na wypełnienie się tych słów. Przyjmijmy z otwartym i szczerym sercem Jezusa do swojego życia tak, jak uczyniła to Maryja. 

 

 1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte
  w Święta Narodzenia Pańskiego:
 • 24 grudnia (czwartek) – wigilia Narodzenia Pańskiego – godz. 2200 i 2400;
 • 25 grudnia (piątek) – Narodzenie Pańskie – porządek niedzielny;

 1. W oktawie Świąt Bożego Narodzenia obchodzić będziemy:
 • 26 grudnia (sobota) – święto św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika. W tradycji polskiej tego dnia w czasie Mszy świętej rzuca się zboże w kierunku kapłana na pamiątkę kamienowania św. Szczepana.
 • 27 grudnia (niedziela) – święto Świętej Rodziny.

 1. W niedzielę 3 stycznia o godz. 1200 obchodzić będziemy uroczystość poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła. Poświęcony zostanie wówczas nowy kamienny ołtarz, ambona i chrzcielnica oraz mury kościoła. Jest to wydarzenie na które nasz kościół czekał od czasu zakończenia II wojny światowej i przejęcia go przez napływową ludność katolicką do sprawowania kultu religijnego. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga. Ze względu na doniosłość uroczystości tego dnia nastąpi zmiana porządku sprawowania Mszy św. Msza św. odprawiana będzie jeszcze o godz. 800, 930 i 1900. Z niedzielą 27 grudnia rozpoczniemy po Mszy św. siedmiodniową Nowennę do Matki Bożej Bolesnej, która jest kontynuacją naszego duchowego przygotowania na dzień konsekracji kościoła.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

 1. Spotkania opłatkowe w domu parafialnym:
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek, 21 grudnia o godz. 1830.

 1. Opłatki na stół wigilijny można nabyć dzisiaj w kościele po każdej Mszy świętej.

 1. W okresie od Świąt Bożego Narodzenia aż do końca kolędy biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

 1. Zbiórka ministrantów w środę 30 grudnia o godz. 1100 w domu parafialnym.

 1. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek 4 stycznia 2016 r.

 1. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Dzisiejszej niedzieli w kościele podczas Mszy świętych wystawiony jest przez Caritas kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Paczki żywnościowe dla ubogich wydawane będą we wtorek od 1600 do 1700 w domu parafialnym. Dziękuję wszystkim osobom, które wsparły powyższe dzieło.

 1. W dniach od 16 do 23 października 2016 r. (UWAGA! nastąpiło małe przesunięcie w terminie) organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Koszt pielgrzymki to 550 USD i 1900 PLN. Program pielgrzymki wraz z pozostałymi informacjami zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Prośba do osób, które są już zdecydowane, aby nie odkładać zapisów, ze względu na rezerwację miejsc.

 1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby czas Adwentu został jak najlepiej wykorzystany na przygotowanie się na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu adwentowych śniadań. Paniom z parafialnego Caritasu za zaangażowanie się w dzieło świątecznej pomocy. Księdzu Zbigniewowi i najbliższym współpracownikom za wszelką pomoc Bóg zapłać. A także wszystkim osobą za każdą pomoc materialną, finansową i modlitewną pragnę wyrazić wdzięczność.

 1. Ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne parafii zebrane zostało 2200 zł. Nadal możliwe jest przekazane darowizny na cele kultu religijnego, którą można odliczać od swojego dochodu. Z rokiem 2016 istnieje też możliwość przekazania 1% na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”, działającą przy parafii, która otrzymała status organizacji pożytku publicznego. Więcej informacji na powyższy temat znajduje się na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz