Ogłoszenia duszpasterskie na 20.11.2016 r. – Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dzisiejszej Ewangelii widzimy Jezusa ukrzyżowanego. Nieraz nam trudno taki obraz pogodzić z naszym wyobrażeniem o władzy królewskiej. Jezus jest Królem. Zaprasza nas do swego królestwa, do pojednania, do wolności od grzechu, do szczęścia. Z wiarą uznajemy i przyjmujemy panowanie Jezusa. Wyznajmy wiarę w Jezusa, Króla całego Wszechświata i Pana każdego z nas. Potwierdźmy naszym życiem tę prawdę.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” odprawiane są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. Dziękuję za składane przy okazji ofiary;
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
 • możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 21 listopada o godz. 1830;
 • Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, poniedziałek 21 listopada o godz. 1900 w kościele;
 • Parafialny Zespół Caritas, wtorek 22 listopada o godz. 1900;
 • Matki w Modlitwie, piątek 25 listopada po Mszy św.;
 • koło plastyczne, sobota 26 listopada o godz. 1100;
 • dzieci, które są chętne do grania w jasełkach parafialnych, sobota 26 listopada po kole plastycznym (około 1300).

 1. Dzisiejszej niedzieli na Mszy św. o godz. 1100 młodzież mająca w tym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania złoży uroczyste wyznanie wiary.

 1. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

 1. Za tydzień 27 listopada, w I Niedzielę Adwentu, zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu oraz w kancelarii parafialnej. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze św. Roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630, a później na śniadanie do domu parafialnego, które już tradycyjnie przygotowywać będą rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

 1. W drugą niedzielę miesiąca na inwestycje parafialne zebrane zostało 1900 zł. Obecnie chcemy się skoncentrować na zakupie sedilii dla celebransa i służby ołtarza w prezbiterium, a także renowacji ławek i ujednoliceniu wszystkich mebli liturgicznych. Dziękuję za udzieloną do tej pory pomoc finansową. Jednocześnie zachęcam do korzystania z istnieje cały czas możliwość wspierania parafii przez przekazania darowizny na cele kultu religijnego czy 1% na fundację działająca przy parafii. Więcej informacji na ten temat w bieżącym numerze biuletynu parafialnego „Okno” i na parafialnej stronie internetowej.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno” w którym znajduje się czytania na obecną niedzielę, ogłoszenia duszpasterskie, intencje mszalne i wizualizacja mebli liturgicznych w prezbiterium.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz

Akt-Jubileuszowy-2016_full-300x200