Ogłoszenia duszpasterskie na 20.10.2019 r. – 29 niedziela zwykła

Jezus zachęca nas, aby się modlić i nie ustawać. Może nieraz nam się wydaje, że nasze modlitwy pozostają niewysłuchane. Tymczasem Jezus zapewnia nas, że kiedy będziemy się zwracać do Boga, Ojciec w niebie weźmie nas w obronę. Wytrwała modlitwa jest wyrazem naszej wiary. Powierzajmy Bogu z ufnością nasze codzienne sprawy w czasie Mszy św.

1. Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. Intencje misyjne niech będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Dzisiaj po mszach św. na placu przykościelnym zbierane będą datki na wsparcie misji katolickich na świecie. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie Żywego Różańca;
  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 21 października o 1830 w kościele;
  • Matki w Modlitwie w piątek, 25 października po Mszy św. w domu parafialnym;
  • chór parafialny w piątek, 25 październik, o godz. 2000 w domu parafialnym;
  • Zbiórka ministrantów i kandydatów, sobota 26 października o godz. 1030 w kościele;
  • koło plastyczne, sobota 26 października o godz. 1100 w domu parafialnym.

4. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

5. Zbliża się listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Na ostatniej ławce wyłożone są karty wypominkowe. Każda jest oznaczona cyfrą, która oznacza dzień miesiąca w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie. 

6. Na ławkach wyłożone są koperty do których można złożyć ofiarę na  szczecińskie seminarium duchowne. W tym roku jako wspólnota parafialna zobowiązani jesteśmy do wsparcia seminarium datkiem wysokości 4150 zł. Obecnie zebrane zostało 3350 zł. Za wszelką pomoc finansową i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

7. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne zebrane zostało 2100 zł. Dziękuję za wsparcie. W tym tygodniu zamontowany został system multimedialny do prezentacji tekstów pieśni. Dziękuję ofiarodawcy za wsparcie w zakupie nowego sprzętu multimedialnego.

8. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i „Okno – Osowskiego Katolika Nowina”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz