Ogłoszenia duszpasterskie na 20.09.2020 r. – 25 niedziela zwykła

Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej – Kościoła. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca ma nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, w której uczestniczymy, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat. Należymy do winnicy Bożej – Kościoła, ale jaka jest nasza w nim obecność, jak mało jest w nas gorliwości o Bożą sprawę. Jednak każdy czas jest dobry, by odpowiedzieć na Boże wezwanie.

1. We wtorek 15 września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie dzień odpustu parafialnego. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę i za udział w uroczystej Mszy św. Swoją wdzięczność wyrażam osobom, które w sposób bezpośredni zaangażowały się organizację uroczystości.

2. W środę 23 września przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800. Tego dnia będzie także możliwość oddania czci prze ucałowanie relikwii św. Ojca Pio.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne: 

  • Chór Parafialny w  środę 23 września o godz. 1900;
  • Matki w Modlitwie w piątek 25 września po Mszy św. w domu parafialnym.

5. Ostatniej niedzieli 17 dzieci z naszej wspólnoty parafialnej przystąpiło pierwszy raz do sakramentu Komunii Św. Dziękuję rodzicom przede wszystkim za troskę o religijne wychowanie dzieci, a także za dar ołtarza – dwa ornaty, które przeznaczone są do liturgii w naszym kościele.

6. Istnieje możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św.

7. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć trzyletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może jeszcze zapisać się w zakrystii po Mszy św.

8. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

9. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i złożyć w nich ofiarę , a następnie zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie kwotą wysokości 4330 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

10. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła będzie można złożyć datki do puszki na KUL i WT US. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne – remont dachu parafialnego, zebrane zostało 2000 zł. Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

11. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Agnieszkę Mientkę. Niech spoczywa w pokoju.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz