Ogłoszenia duszpasterskie na 20.08.2017 r. – 20 niedziela zwykła

Jezus powiedział do kobiety kananejskiej, która prosiła Go o uzdrowienie córki: „O niewiasto, wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak pragniesz!”. Po raz kolejny słyszymy, jak ważna jest wiara. Ta kobieta mogła się zniechęcić, ponieważ Jezus na początku ją zignorował. Kiedy nie mamy od razu odpowiedzi na nasze modlitwy, nie oznacza to, że Bóg nas nie wysłucha. Kobieta kananejska wykazała się dużą wiarą i ogromną determinacją. I to jest przykład wołania do Pana Boga.

 1. Msze św. w niedzielę w okresie wakacyjnym, sprawowane są o godz.: 800; 930; 1100 i 1900. Msza św. w dzień powszedni odprawiana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św. Z niedzielą, 3 września, powracamy do stałych godzin odprawiania Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu we wtorek będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, a w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

 

 1. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

 

 1. Zapraszamy kobiety i mężczyzn do czynnego zaangażowania się w powstającym chórze parafialnym. Przesłuchanie osób chętnych do śpiewu odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia po Mszy św. o godz. 1100 i o godz. 1800 w kościele. Więcej informacji można uzyskać u Pana Organisty Filipa, który będzie chór prowadził.

 

 1. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę proszę
  o uregulowanie 3 transzy wpłaty w wysokości 1750 zł i 100 euro.

 

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna
  w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

 1. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne zebrane zostało 1350 zł. Dziękuję za każde wsparcie finansowe i życzliwość.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz