Ogłoszenia duszpasterskie na 20.07.2014 r. – XVI niedziela zwykła

„Siewca wyszedł siać” – mówi Jezus w przypowieści w dzisiejszej Ewangelii. Pan Bóg sieje ziarno – słowo Boże. Od każdego z nas zależy, czy wsłuchując się uważnie w wypowiadane do nas słowo i przyjmując je, uczynimy z naszego życia żyzną glebę, na której słowo będzie mogło przynosić plon.

 

1. Zapraszamy na Msze św. w niedzielę o godz.: 8.00; 9.30; 11.00 i 1900 oraz w dzień powszedni o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

3. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest w środę od godz. 19.00 do 20.00.

4. W piątek, 25 lipca będziemy obchodzić wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców, a także orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Tego dnia po Mszy św. wieczornej, na parkingu przy kościele, zostaną poświęcone pojazdy mechaniczne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Na prośbę Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, również w tym roku parafia nasza, włączyła się w akcją „Tornister pełen uśmiechów”. Jej celem jest zakup wyprawek szkolnych. Po Mszy św. można w zakrystii wybrać tornister i zapełnić go przyborami szkolnymi. Pełne tornistry, przynosimy z powrotem do kościoła, z końcem wakacji. Trafią one do uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego. Część tornistrów otrzymają również dzieci z ubogich rodzin w naszej parafii. W każdym z plecaków znajduje się lista przyborów szkolnych, które należałoby zakupić: kredki, mazaki, zeszyty, piórnik, bloki rysunkowe, wyklejanki, czyli wszystko to, co przydaje się w szkole. Ze względu na to, że w różnych szkołach i klasach obowiązuje inny program nauczania nie kupujemy podręczników. Zapraszam do zaangażowania się w powyższe dzieło.

6. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne zebrane został 1500 zł. Dziękuję za wsparcie.

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bogusława Skoniecznego. Niech spoczywa w pokoju.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

Proboszcz