Ogłoszenia duszpasterskie na 20.06.2021 r. – 12 niedziela zwykła

Jezus Chrystus jest Panem wszystkiego – to dlatego dokonywał cudów, które zadziwiały serca ludzi. Uspokojenie burzy na jeziorze z pewnością wywołało zdziwienie uczniów. Miejmy świadomość, że i w naszym życiu są takie burze, które jedynie Jezus potrafi uspokoić. 

1.  Z niedzielą 27 czerwca Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według wakacyjnego porządku. W niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1230, a w tygodniu – we wtorek i czwartek Msza św. sprawowana będzie o godz. 900. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W piątek, zachęcamy do śpiewu „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa” przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że jest nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

4. Spotkania formacyjne:

  • Matki w Modlitwie w piątek 25 czerwca po Mszy św.;
  • Zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę 26 czerwca o godz. 1200 w domu parafialnym

5. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

6. Ostatniej niedzielna inwestycje parafialne zebrane zostało 1650 zł. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła będą zbierane datki do puszki na wakacyjny wypoczynek dzieci organizowany przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Dziękuję za wszelkie wsparcia finansowe.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,   „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „OKNO”.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz