Ogłoszenia duszpasterskie na 20.05.2018 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

„Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości” – wołamy dziś w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niech to będzie autentyczne wezwanie każdego z nas. Przyjście Ducha Świętego nie dokonało się tylko w czasach pierwszych chrześcijan. Również i dzisiaj możemy otrzymać dary Ducha Świętego. A owocem Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie, o czym przekonuje nas św. Paweł.

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Dzisiaj kończy się okres Wielkanocy.

2. W poniedziałek, 21 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w czwartek, 24 maja, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

3. W niedzielę 27 maja odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Msze św. pierwszokomunijne będą o godz. 1100 i 1300 . Ponadto Msze św. będą sprawowane o godz.: 800, 930 i 1900 na które zapraszamy parafian. Pierwsza spowiedź dla dzieci w sobotę 26 maja o godz. 1000. Przygotowanie i posprzątanie kościoła i placu przykościelnego w piątek o godz. 1900. Do pomocy zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek „litania loretańska” śpiewana jest przy figurze maryjnej na placu przykościelnym. W sobotę ze względu na to, że odprawiane jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego.

5. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej według harmonogramu dostępnego na parafialnej stronie internetowej;
  • Matki w Modlitwie w piątek, 25 maja po Mszy św.;
  • Zbiórka ministrantów w sobotę 25 maja o godz. 1030.

6. 31 maj obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 800, 930 i 1130. Msza święta o godz. 1130 połączona będzie z procesją eucharystyczną. Ze względu na to, że nie będzie Mszy św. wieczornej nabożeństwo majow odśpiewane będzie podczas procesji. Procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Rady parafialne; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości. Podczas procesji eucharystycznej zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.

7. Osoby wyjeżdżające we wrześniu na parafialna pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych we Francji proszę o wpłatę do końca maja, drugiej transzy – 1500 zł. 

8. Ostatniej niedzieli na zakup organów kościelnych do naszego kościoła zebrane zostało 2160 zł. Istniej cały czas możliwość wsparcia inwestycji przez ufundowania konkretnego głosu organowego. Wartość głosu to 4000 zł. Za wszelką pomoc i wsparcie dziękuję.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz