Ogłoszenia duszpasterskie na 20.04.2014 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Świadkowie pustego grobu nie potrafią milczeć wobec cudu zmartwychwstania. Dzielą się z nami wielkanocną radością, która umacnia naszą wiarę. Warto byśmy sami zachwycili się pustym grobem Jezusa. Żeby tak się stało, trzeba go „ujrzeć i uwierzyć”.

1. Msze święte w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy odprawiane będą według porządku niedzielnego. Z jednym wyjątkiem nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 8.00. Taca ze Mszy świętych w drugi dzień świąt przeznaczona jest na KUL i WT US.

 2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• kółko plastyczne, 26 kwietnia (sobota) o godz. 11.00

  4. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Tego dnia na Mszy świętej o godz. 1230 nastąpi przyjęcie do grona służby liturgicznej nowego ministranta.

5. W Wielki Czwartek z rąk arcybiskupa Andrzeja Dzięgi dwóch ministrantów z naszej wspólnoty parafialnej: Przemysław Szyller i Bartłomiej Kijek otrzymało posługę lektoratu. Gratulujemy nowym lektorom i ich rodzinom.

6. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Wielkiej Nocy. Młodzieży za pomoc w budowaniu ciemnicy i grobu; ministrantom, panom biorącym udział w obrzędzie umywania nóg i osobom czytającym za zaangażowanie w liturgię; paniom z Caritasu za pracę na rzecz ubogich; za posprzątanie kościoła. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę podczas tych świętych dni oraz za dary materialne i finansowe dla parafii i ubogich.

7. Przeżywając największe tajemnice naszej wiary, pragniemy jeszcze bardziej zbliżyć się do Chrystusa naszego Brata i Zbawiciela – Syna Bożego. Niech doświadczenie mocy Zmartwychwstania umacnia nas w nieustannym dążeniu do świętości, aby głębiej Go poznać, z Nim się utożsamić, pozwolić Mu, aby w nas żył

 

Proboszcz