Ogłoszenia duszpasterskie na 20.03.2016 r. – Niedziela Palmowa

Obchodzona dzisiaj Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Chrystus wjeżdża do Jerozolimy na osiołku wśród okrzyków tłumu. My również z palmami w ręku uznajemy w Jezusie naszego króla. Czeka Go jednak męka i śmierć krzyżowa. Bądźmy w tym szczególnym czasie przy Jezusie.

 1. Niedziela Palmowa otwiera Wielki Tydzień – czas bezpośrednio poprzedzający wielkanocne uroczystości paschalne. Dzisiaj też obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. W naszej codziennej modlitwie pamiętajmy w szczególny sposób o młodzieży, aby zawsze była przy Chrystusie i Kościele.
 1. Zapraszamy na ostatnie już w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 1830 i na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek o godz. 1830. Innych nabożeństw Wielkim Tygodniu nie będzie.
 1. Parafialny Caritas kontynuuje akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy, chlebki oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Do Wielkiej Soboty (do godz. 1500) wystawiony jest w kościele kosz na dary (żywność, chemia domowa, zabawki), z których zrobione zostaną paczki dla najuboższych z naszej parafii. Paczki wydawane będą w Wielką Sobotę w domu parafialnym o godz. 1530. Za wszelką pomoc Bóg zapłać.
 1. Dzisiaj po Mszach świętych będzie można nabyć wielkanocne ciasto pieczone przez panie z Parafialnego Koła Żywego Różańca, a także m.in.: przez mamy dzieci z działającego przy parafii Przedszkola Montessori i ludzi dobrej woli. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony zostanie na wielkopostną jałmużnę, która przeznaczona zostanie pomoc w sfinansowaniu operacji w USA naszego ministranta Maćka. Serdecznie zachęcamy do wsparcia i życzymy miłych chwil w kręgu rodzinnym przy smacznym kawałku ciasta..
 1. We wtorek, 22 marca o godz. 1830 zapraszamy do pomocy w przygotowaniu (posprzątaniu) kościoła i terenu przykościelnego do Świąt Wielkanocnych. W sposób szczególny prośba skierowana jest do osób, które korzystają z pomocy wspólnoty parafialnej organizowanej przez Caritas naszej parafii.
 1. Biuro parafialne w środę, 23 marca, będzie nieczynne. Wszelkie ważne sprawy, tj. chrzest, pogrzeb, posługa sakramentalna do chorega, proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza. Inne sprawy, takie jak wydanie zaświadczenia, proszę o zgłoszenie się do biura parafialnego po świętach. Dziękuję za zrozumienie i uszanowanie czasu przygotowań i przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

Triduum Paschalne

 1. Wielki Czwartek – Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 1900. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 2100 do 2300. Spowiedź święta od godz. 1800 do 1900.
 1. Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 1900. Liturgię poprzedzi Droga Krzyżowa o godz. 1830. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 800 do 1830 i od 2100do 2300. Spowiedź święta od godz. 1800 do 1900 i od 2100 do 2200. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 900. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły.
 1. Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 2230. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 800 do 2230. Święcenie pokarmów o pełnych godzinach od 900 do 1500. Spowiedź święta w czasie święcenia pokarmów. Podczas święcenia pokarmów będzie można złożyć ofiarę pieniężną na wystrój kościoła.
 1. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy Jutrznią o godz. 800 w kościele. Zbiórka ministrantów oraz spotkanie z panami biorącymi udział w obrzędzie umywania nóg w Wielki Czwartek w środę o godz. 1900 w kościele. Szczegółowy harmonogram obchodów Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych znajduje się na stronie parafialnej.
 1. Msze święte w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy odprawiane będą według porządku niedzielnego. Z jednym wyjątkiem, nie będzie Mszy świętej w niedzielę o godz. 800.

12. Ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne zebrane zostało 2150 zł. Istnieje możliwość wsparcia bezpośredniego przez ufundowanie konserwacji i renowacji stacji drogi krzyżowej. Koszt odnowienia jednej stacji to 750 zł. Istnieje również możliwość dofinansowania działań parafii przez przekazanie 1% podatku na fundację działająca przy parafii. Więcej informacji na ten temat na parafialnej stronie internetowej. Za każdą pomoc dziękuję.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz