Ogłoszenia duszpasterskie na 20.02.2022 r. – 7 niedziela zwykła

Miłość nieprzyjaciół to jedno z najtrudniejszych wymagań stawianych przez Chrystusa. Jednak wprowadzenie tego przykazania w życie jest najbardziej czytelnym znakiem ukazującym naszą przynależność do Niego. Prośmy podczas, aby Pan uczynił z nas sługi swojego pokoju, zdolnych „siać miłość tam, gdzie panuje nienawiść”.

1. Msza św. w dzień powszedni sprawowana jest o godz. 1800, z wyjątkiem wtorku i czwartku, kiedy Msza św. odprawiana jest o godz. 900. Możliwość spowiedzi św w dzień powszedni – pół godziny przed Mszą św. W niedzielę stały porządek Mszy św. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • • adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Biuro parafialne otwarte jest w środę od 1900 do 2000.

4. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 21 lutego o godz. 1900 w domu parafialnym;
  • Zbiórka ministrantów w sobotę o 26 lutego o godz. 1100 w kościele;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 26 lutego o godz. 1100 w domu parafialnym.

5. Jak w ubiegłych latach można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius” działającą przy parafii. Na stoliku z gazetami wyłożony jest formularz PIT-OP – oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego – z wpisanym numerem KRS fundacji działającej przy parafii. Wystarczy tylko wpisać w domu swoje dane: PESEL, imię i nazwisko,  urząd skarbowy – Pierwszy Urząd Skarbowy jest raczej właściwym dla mieszkańców Osowa i podpisać. Kolejnej niedzieli proszę wypełniony formularz przynieść do kościoła. Reszta formalności jest po stronie parafii. PIT-OP to oświadczenie, dzięki któremu emeryci i renciści rozliczający PIT za pośrednictwem ZUS mają możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Jeżeli ktoś z parafian rozlicza się samodzielnie lub poprzez księgowego również zachęcamy, aby uwzględnić fundację „Ad melis” w swoim zeznaniu podatkowym. Wystarczy tylko w swoim zeznaniu wpisać numer KRS 0000 480 577. Zachęcamy serdecznie do skorzystania także z tej formy wsparcia działań parafii dla dobra nas wszystkich. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

6. Ostatniej niedzieli na planowane inwestycje parafialne zebrane zostało 1800 zł. Dziękuję za wsparcie finansowe.

7. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Proboszcz