Ogłoszenia duszpasterskie na 20.01.2019 r. – 2 niedziela zwykła

Podczas wesela w Kanie Galilejskiej Maryja pomogła uratować ciężką sytuację. Zachęcała, żeby zwrócić się do Jezusa: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Maryja jak troskliwa Matka towarzyszy również nam zarówno w radosnych, jak i trudnych doświadczeniach, zawsze wskazując na Jezusa. Nie jesteśmy sami. Możemy o wszystkim powiedzieć Jezusowi i z wiarą prosić Go o pomoc w każdej sytuacji.

 

1. Trwa w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 1600, a w sobotę o godz. 1200. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny. Porządek kolędy w tygodniu od 21 do 26 stycznia 2019 r.:

 • 21 stycznia (poniedziałek), ul. Mokra
 • 22 stycznia (wtorek): ul. Urocza
 • 23 stycznia (środa): ulice: Wiśniowa, Stawna
 • 24 stycznia (czwartek): ul. Narożna, ul. Miodowa (od 1- do wysokości ronda).
 • 25 stycznia (piątek): ul. Chorzowska
 • 26 stycznia (sobota): ul. Miodowa (od ronda do Piotrowskiego).

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem. Uzupełnienia można zgłaszać w zakrystii po Mszy św.

 1. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 900. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątkowy wieczór i inne nabożeństwa liturgiczne na ten czas są zawieszone. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • Matki w Modlitwie w piątek 25 stycznia o godz. 1900;
 1. Zapraszamy na Jasełka wystawiane przez dzieci z naszej parafii dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.
 1. Zapraszamy na koncert kolęd naszego chóru parafialnego i na wspólne kolędowanie dzisiaj o godz. 1400 w kościele.
 1. W dniach od 20 do 29 września 2019 r. organizowana jest 9 dniowa parafialna pielgrzymka do Włoch – Święci XX w.: św. Jan Paweł II, św. Ojciec Pio, sługa Boży Ojciec Dolindo. Zaplanowane jest zwiedzanie m.im.: Rzymu, Neapolu, San Giovanni Rotondo, Bari, Matera, Alberobello i wypoczynek na wybrzeżu Apulii. Wartość pielgrzymki to 3750 zł i 100 Euro. Cena obejmuje bilety lotnicze, autokar, wyżywienie, hotel, bilety wstępu, przewodnika i opłaty klimatyczne. Ze względów na koszta biletów lotniczych prosimy osoby zainteresowane o wstępne zapisy (w zakrystii po Mszy św.) i przedpłatę rzędu 1000 zł. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej, w gablocie parafialnej przed kościołem i w obecnym numerze biuletynu parafialnego Okno.
 1. Ostatniej niedzieli na zakup organów kościelnych zebrane zostało 2350 zł. Także ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są po części na powyższy cel. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na fundację „Ad melius” działającą przy parafii. Na stoliku z gazetami wyłożony jest formularz PIT-OP – oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego – z wpisanym numerem KRS fundacji działającej przy parafii. Wystarczy tylko wpisać w domu swoje dane (PESEL, imię i nazwisko,  urząd skarbowy – Pierwszy Urząd Skarbowy jest raczej właściwym dla mieszkańców Osowa ) i przynieść kolejnej niedzieli do kościoła i zostawić na stoliku z gazetami lub w zakrystii. Reszta formalności jest po stronie parafii. Powyższe oświadczenie o przekazaniu 1%. podatku organizacji pożytku publicznego jest przeznaczone dla emerytów i rencistów, którzy nie rozliczają się samodzielnie. Zachęcamy serdecznie do skorzystania także z tej formy pomocy. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na obrazku kolędowym. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
 1. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Sworkę. Niech spoczywa w pokoju.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz