Ogłoszenia duszpasterskie na 12.04.2015 r. – 2 niedzielę wielkanocną, czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Jezus mówi do nas tak jak niegdyś do Apostołów: „Pokój wam!”. Zmartwychwstały Chrystus nie zostawia nas samych. Przypomina nam o tym obchodzona dzisiaj w Kościele Niedziela Miłosierdzia Bożego. Miłosierny Jezus przygarniający nas do siebie, odpuszczający nam nasze grzechy, obdarza nas pokojem. Umacnia naszą wiarę, abyśmy mogli powiedzieć za św. Tomaszem: „Pan mój i Bóg mój”.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
 • drugi rok przygotowania do sakramentu bierzmowania – zajęcia odwołane;
 • koło plastyczne w sobotę 18 kwietnia o godz. 1100.

 

 1. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 1230 nastąpi przyjęcie do grona służby liturgicznej nowych ministrantów. Gratulujemy rodzicom wychowania religijnego synów.

 

 1. W niedzielę 19 kwietnia o godz. 1100 zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. proboszcza Roberta. Polecajmy solenizanta w naszych modlitwach.

 

 1. Osoby, które we wrześniu jadą na parafialną pielgrzymkę do Fatimy i miejsc świętych w Portugalii proszę o uregulowanie pierwszej raty wpłaty.

 

 1. Trwają nadal zapisy na pielgrzymkę do Jasnej Góry, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w terminie 5 – 7 czerwca br. Całościowy koszt to 350 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie parafialnej przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Rozpoczęły się zapisy dzieci do działającego przy parafii Przedszkola Montessori „Pod Aniołami.pl” na rok 2015/16. Od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu, można przyjść i zapoznać się z metodami pracy i wychowywania dzieci w przedszkolu. Więcej informacji na stronie internetowej: www.podaniołami.pl lub www.montessori.szczecin.pl

 

 1. Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Dlatego dzisiaj zbierane są przed kościołem datki na ubogich. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszki na pomoc diecezji lwowskiej, która w związku z prowadzonymi działaniami wojennymi na terenie Ukrainy boryka się z bardzo dużymi problemami finansowymi. Za każdy dar serca Bóg zapłać.

 

 1. Taca zbierana podczas dzisiejszych Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Za każde wsparcie dziękuję.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

Proboszcz