Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę po Bożym Narodzeniu – 02.01.2022 r.

1. W poniedziałek przypada 6 rocznica konsekracji kamiennego ołtarza i naszego kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800, podczas której będziemy się modlić w intencji wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930. Intencje modlitewne na styczeń dostępne są na parafialnej stronie internetowej.

3. W czwartek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Poświęconą kredę na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego tego dnia, do puszek, będą zbierane ofiary m.in. na Garderię w Ankiliabao w misji Befasy na Madagaskarze. Za wszelkie wsparcia serdecznie dziękujemy.

4. W Święto Trzech Króli gościć będziemy autora rymowanych Ewangelii, Pana Romana Kempińskiego czyli Romcia Tomcia. Poeta, oprócz dobrze znanej w naszej parafii twórczości ewangelicznej, zachęci nas swoimi rymami do czytanie także Księgi Rodzaju, przywożąc ze sobą 2 tomy Biblijnych Opowieści. Będzie istniała możliwość nabycia książek Romcia Tomcia wraz z autografem i dedykacją.

5. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

6. Czwartek, 6 stycznia, jest pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie u nas modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych. Piątek, 7 stycznia, jest pierwszym piątkiem miesiąca. Możliwość spowiedzi św. Pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1745. Tego dnia zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

7. 10 stycznia planujemy rozpoczęcie wizyty duszpasterskiej. Harmonogram wizyty duszpasterskiej, ułożony według ulic naszej parafii, dostępny będzie w późniejszym czasie. W bieżącym roku, ze względów pandemicznych wizyta duszpasterska odbędzie się na tzw. „zaproszenie”. Dzień prędzej nie będzie zapowiedzi kolędy przez ministrantów, tylko w dniu kolędy ksiądz będzie bezpośrednio odwiedzał z modlitwą i błogosławieństwem Bożym rodziny, które wyraziły prędzej taką wolę, przez złożenie w kościele „zaproszenia”.

8. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycję parafialne – dokończenie ocieplenia i położenia nowego pokrycia dachu domu parafialnego. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano” i bilety parafialny „OKNO”

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Kawę. Niech spoczywa w pokoju.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz