Ogłoszenia duszpasterskie na 2.10.2022 r. – 27 niedziela zwykła

Przymnóż nam wiary – prośba apostołów do Jezusa i Jego odpowiedź wyznaczają także kierunek naszego życia. Wiara jest darem, ale także zaangażowaniem naszej wolności, a jej autentyczne przeżywanie prowadzi do postawy służby. Prośmy, aby Jezus pobudzał nas do kroczenia drogą wiary pokornej, która rodzi owoce we wszystkich obszarach naszego życia.

1. Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830.  W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie poszczególnych grup religijnych. W sobotę nabożeństwo jest według stałego porządku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Marii Pany w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w poniedziałek 3 października o godz. 1830 w kościele;
  • Parafialny Zespół Caritas w poniedziałek 3 października o godz. 1900 w domu parafialnym. Zapraszamy też osoby, które chciałby włączyć w działalność dobroczynną prowadzoną przez parafię;
  • II rok przygotowania do bierzmowania w czwartek 6 października o godz. 1830 w domu parafialnym;
  • Matki w Modlitwie w piątek 7 października o godz. 1830 w domu parafialnym.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, tego dnia zapraszam na Mszę Świętą o godz. 900. W pierwszy piątek miesiąca, kiedy przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać od godz. 1700 do 1745. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną tego dnia od godz. 900.

5. W sobotę 8 października nasz chór parafialny Cantores Osoviensis Mater Dolorosa obchodzić będzie 5 rocznicę swojej działalności. Tego dnia o godz. 1930 zapraszamy na jubileuszowy koncert.

6. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i złożyć w nich ofiarę, a następnie oddać w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie kwotą wysokości 4550 zł. Obecnie zebrane mamy 900 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

7. W następną niedzielę datki składane podczas Mszy św. będą przeznaczone na realizowana obecnie inwestycję parafialną – remont muru przykościelnego. Dziękuję za wsparcie finansowe powyższego projektu.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Po przerwie wakacyjnej wznowione zostało wydawanie biuletynu parafialnego „Okno” w którym mi.in. znajdziemy czytania na niedzielę, bieżące ogłoszenia parafialne, intencje mszalne na najbliższy tydzień. W obecnym numerze mamy też terminy spotkań przygotowujących do sakramentu I Komunii św. i bierzmowania w tym roku szkolnym.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz