Ogłoszenia duszpasterskie na 2.06.2024 r. – 9 niedziela zwykła

Bóg dał przykazanie „Dzień święty święcić” nie po to, żeby nam utrudniać życie, ale żeby je uświęcić. Oderwanie się od codziennych zajęć jest darem dla każdego, danym dla zadbania o relacje z Bogiem i bliźnimi. Wdzięczni za ten dar zwróćmy się do Boga, który w Eucharystii chce nas czynić podobnymi do Jezusa Chrystusa.

1. Dzisiajna Mszy św. o godz. 1230  odbędzie się uroczystość pierwszej rocznicy Komunii Świętej.

2. W piątek 7 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę 8 czerwca obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

3. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa” w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek. Czwartek jest dniem szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. W czwartek zapraszamy na Msze św. o godz. 900. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Tego dnia, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700. Możliwość spowiedzi św. od godz. 1700 do 1745. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 900. W piątek zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

5. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Pani w sobotę po Mszy św.

6. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 2 czerwca po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
  • Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania we wtorek, 4 czerwca o godz. 1830 w domu parafialnym;
  • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek, 6 czerwca po Mszy św. w kościele;
  • Matki w Modlitwie w piątek, 7 czerwca po Mszy św. w domu parafialnym;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę, 8 czerwca o godz. 1100 w domu parafialnym.

7. Dziękuję wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i za udział w procesji Eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kierujemy w kierunku osób, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg procesji oraz w uświetnienie uroczystości. Pragnę wyrazić swoje podziękowanie i wdzięczności osobom, które podjęły dzieło budowy ołtarzy na ulicach naszego osiedla.

8. Ostatniej niedzieli dwadzieścioro ośmioro dzieci z naszej wspólnoty parafialnej przystąpiło pierwszy raz do sakramentu Komunii Świętej. Dziękuję rodzicom za dar wychowania w wierze i za dar ołtarza – komplet lekcjonarzy, które przeznaczone są do liturgii w naszym kościele.

9. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne – dalsza renowacja i odbudowa zabytkowego muru przykościelnego. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła będą zbierane datki do puszki na WT US i KUL. Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc.

10. Z niedzielą 23 czerwca Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według nowego porządku. Jak w ubiegłych latach do południa będą trzy Msze św. o godz. 900, 1030 i 1200 oraz wieczorem o godz. 1900. Mszy św. o godz. 1200 w roku szkolnym przeznaczona będzie dla dzieci poza okresem wakacji, ferii zimowych i świątecznych. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian.

11. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz