Ogłoszenia duszpasterskie na 19.12.2021 r. – 4 niedziela Adwentu

Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona – wyznaje Elżbieta, a jej radosny okrzyk stanowi dla nas zaproszenie, abyśmy otworzyli oczy serca, rozpoznali przychodzącego Boga i przygotowali nasze serca na nadchodzące święta Narodzenia Pańskiego.

1. W piątek będziemy przeżywali wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze święte, tzw. Pasterka sprawowane będą o godz. 2200 i 2400. W dwa dni świąteczne – 25 i 26 grudnia –  Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego

2. W ostatnim tygodniu Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630.  We wtorek nastąpi zakończenie rorat dla dzieci. Tego dnia po Mszy św. zapraszamy dzieci do domu parafialnego na ostatnie już śniadanie adwentowe.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.

4. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w poniedziałek 20 grudnia o godz. 1900 w domu parafialnym.

5. W środę 22 grudnia i w okresie Świąt Bożego Narodzenia biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

6. Opłatki na na stół wigilijny można nabyć w zakrystii kościoła przed lub po Mszy św. przez cały okres Adwentu.

7. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w środę 22 grudnia od godz. 900.

8. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Po Mszach św. można nabyć świece wigilijne i kartki świąteczne. Także wystawiony jest kosz na produkty spożywcze i chemię domową, z których zrobione zostaną paczki dla osób ubogich z naszej wspólnoty parafialnej.  Wydawanie paczek dla ubogich w poniedziałek 20 grudnia od godz. 1700. w domu parafialnym. Zachęcamy do wsparcia dzieła Caritas.

9. Ostatniej niedzielina inwestycje parafialne, remont dachu domu parafialnego, zebrane zostało 1800 zł. Dziękuję za każdą okazaną pomoc.

10. Z końcem roku możemy pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. (nr konta parafialnego: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275). Można też przekazać darowiznę na „Fundację Wspierania Inicjatywy Ad melius” działająca przy parafii (nr konta fundacji: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420). Zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką jeszcze w roku 2021 daje nam państwo, aby wspierać swoją wspólnotę parafialną. W tym roku także, chcemy jako wspólnota parafialna swoją opieką objąć Garderię w Ankiliabao na Madagaskarze. To Państwo decydują czy w całości darowizna zostanie wykorzystane na cele parafialne (np.: ogrzewanie kościoła), czy 10% z każdej darowizny przeznaczymy na rzecz dzieci z Garderii w Ankiliabao. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

11. Na ostatnich ławkach wyłożony jest formularz zaproszenia księdza na kolędę w styczniu 2022 r. Osoby które chciałby, aby w nowym roku ksiądz odwiedził ich dom z modlitwą i błogosławieństwem Bożym dla rodziny, proszę o wypełnienie „zaproszenia” i złożenie go następnej niedzieli podczas zbierania tacy. Ze względów organizacyjnych proszę, aby chęć przyjęcia księdza z kolędą w swoim domu, zadeklarować do niedzieli 26 grudnia. Mając na uwadze, stan sytuacja epidemiologicznej, formuła kolędy może ulec zmianie.

12. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby czas Adwentu został jak najlepiej wykorzystany do prostowania ścieżek naszego życia i przygotowania się do świętowania spotkania z przychodzącym Jezusem Chrystusem. Dziękuje paniom z parafialnego Caritasu za prowadzenie dzieła świątecznej pomocy, a także za całoroczne ich zaangażowanie. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc w przygotowywaniu śniadań roratnich. Wszystkim osobom wyrażam swoją wdzięczność za każdą pomoc materialną, finansową i modlitewną.

13. Polecamy prasę katolicką: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i „Okno – Osowskiego Katolika Nowina”.

14. „Dziś się narodził, Chrystus Pan, Zbawiciel” – te słowa wyśpiewujemy w psalmie responsoryjnym w Boże Narodzenie – wspominając, że dla nas i naszego zbawienia Bóg stał się człowiekiem. To jedna z najważniejszych prawd naszej chrześcijańskiej wiary. Niech czas świętowania tajemnicy obecności Boga wśród nas będzie przepełniony radością, życzliwością oraz dobrocią. Niech wszystkim parafianom i gościom Bóg hojnie udziela swoich darów, umacnia swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności. 

Proboszcz