Ogłoszenia duszpasterskie na 19.10.2014 r. – XXIX niedziela zwykła

Przeżywamy dzisiaj Dzień Misyjny. Pan Bóg posyła nie tylko misjonarzy, aby głosili Ewangelię w różnych krajach świata, ale powołuje również każdego z nas do dawania świadectwa w naszych środowiskach o żyjącym Bogu. Prośmy o Ducha Świętego, abyśmy z mocą i radością mówili innym o miłości Boga. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, do których nie dotarła jeszcze Dobra Nowina.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Każdy z nas powołany jest do niesienia Dobrej Nowiny drugiemu człowiekowi. Po Mszach Świętych, przed wejściem do kościoła, ofiarą do puszek będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

 2. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiamy przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym i w sobotę kiedy to modlimy się Różańcem Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 3. Nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

4. Spotkania formacyjne:

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 20 października o godz. 18.00 w kościele;

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają próbę śpiewu każdej niedzieli 15 min przed Mszą święta dziecięcą.

5. Dyrektor i kadra pedagogiczna nowo powstałego przy parafii Przedszkola „Pod Aniołami.pl” Edukacja Montessori zaprasza dzisiaj rodziców wraz z dziećmi na „otwarty dzień” w godzinach od 9.00 do 14.00. O godz. 14.00 odbędzie się uroczyste poświęcenie i otworzenie przedszkola. Zapraszamy serdecznie.

6. Zapraszamy osoby, które brały udział w parafialnej pielgrzymce do Lourdes i miejsc świętych w Hiszpanii na Msze św. w czwartek, 23 października o godz. 18.00, a później na spotkanie do domu parafialnego.

7. Dzisiaj w całym Kościele na prośbę Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego odbywa się badanie praktyk niedzielnych w parafii. Liczona jest liczba wiernych i rozdanych komunii świętych.

8. Zbliża się powoli listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Na ławce przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Każda jest oznaczona cyfrą, która oznacza dzień miesiąca w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie.

9. Ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne prowadzone przez parafię zebrane zostało 1950 zł . Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wsparte został kwota w wysokości 1250 zł Dziękuję za wsparcie finansowe, a także za ofiary składane na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, L’Osservatore Romano” oraz biuletynu parafialnego „Okno”.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz

Budżet Obywatelski 1

Budżet Obywatelski 2