Ogłoszenia duszpasterskie na 19.09.2021 r. – 25 niedziela zwykła

Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii, wskazując na cel swojej ziemskiej wędrówki. Jego przejście przez śmierć do chwały Ojca to droga pokory, na której przemienił tragiczne okoliczności swojego życia w dar. Gromadząc się na Eucharystii, chcemy potwierdzić naszą decyzję pójścia za Chrystusem i prośmy, aby przemieniał nasze życie i umocnił w nas postawę ofiarnej służby wobec bliźnich.

1. W środę 15 września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie dzień odpustu parafialnego. Dziękuję przede wszystkim osobom obecnym za wspólną modlitwę i za udział w uroczystej Mszy św. Swoją wdzięczność wyrażam osobom, które w sposób bezpośredni zaangażowały się w organizację i uświetnienie uroczystości: ministrantom, panu organiście i chórowi parafialnemu.

2. W czwartek 23 września przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio prezbiter, kapucyn, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 900, podczas której będzie możliwość oddania czci  relikwią św. Ojca Pio.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. z możliwością oddania czci  relikwią św. Ojca Pio;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne:

  • Matki w Modlitwie w piątek 24 września po Mszy św. w kościele.

5.  Do końca września istnieje możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w bieżącym roku szkolnym. Prawidłowo dziecko powinno mieć ukończone 6 lat i przystąpić do sakramentu w parafii zamieszkania rodziców. Także młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może zapisać się do końca bieżącego miesiąca. Dobrą praktyką jest rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania w parafii wraz z rozpoczęciem nauki w 7 klasie szkoły podstawowej. Warunkiem możliwości rozpoczęcia przygotowania do sakramentu dojrzałości jest uczęszczanie na lekcję religii w szkole. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

6. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

7. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne – remont dachu parafialnego, zebrane zostało 2100 zł. Za pomoc i wsparcie dziękuję.

8. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i złożyć w nich ofiarę , a następnie zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie kwotą wysokości 4500 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz