Ogłoszenia duszpasterskie na 19.05.2024 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Kiedy apostołowie wyszli z Wieczernika, byli odmienieni. Zadziwili obserwatorów odwagą i wymową zrozumiałą dla każdego. To dzieło Ducha Świętego. On, Trzecia Osoba Trójcy Świętej, działa dziś z taką samą mocą jak wtedy, w dniu Pięćdziesiątnicy. Pozwólmy Mu odmieniać nasz sposób myślenia, widzenia Boga, świata i siebie. Niech zrodzą się w nas Jego owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie.

1. W poniedziałek, 20 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. W czwartek, 23 maja, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów. Tego dnia zapraszamy na Msze św. o godz. 900

2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św., w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii loretańskiej w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego. 

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. według harmonogramu umieszczonego na parafialnej stronie internetowej.

5. W przeżywanym jubileuszu 900-lecia Misji Pomorskiej św. Ottona z Bambergu, w dniach 20-21 września br organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Bambergu, rodzinnego miasta św. Ottona. Szacowany koszt pielgrzymki to 1000 zł. W cenę wliczony jest: transport, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, przewodnik i opłaty za wstępy do zwiedzanych miejsc. Wstępne zapisy w zakrystii kościoła po Mszach św. Ilość miejsc ograniczona – 18 osób.

6. W niedzielę 26 maja br., odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Msza św. pierwszokomunijna będzie o godz. 1000, 1130 i 1300. Ponadto Msze św. będą sprawowane o godz.: 800, 900 i 1900 na które zapraszamy parafian. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych w sobotę 25 maja o godz. 1000. Przygotowanie i posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego do uroczystości komunijnych w piątek 24 maja o godz. 2000.

7. 30 maja obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Rady parafialne i chór parafialny; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości.

8. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 2 czerwca na Mszy św. o godz. 1230. Próba dzieci we wtorek 28 maja o godz. 1900 w kościele. Na spotkanie zapraszamy również rodziców. Możliwość spowiedzi św. dla dzieci w piątek 31 maja od godz. 1700 do 1745.

9. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialną – dalsza renowacja i odbudowa zabytkowego muru przykościelnego, zebrane zostało 2500 zł. Dziękuję za wsparcie finansowe. Oddany został także do konserwatora obraz „Jezu ufam Tobie”, w celu pozłocenie ram obrazu. Dziękuję osobie fundującej prace złotnicze ram obrazu.

10. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz