Ogłoszenia duszpasterskie na 19.04.2020 r. – 2 niedziela wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bozego

Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

1. Msze święte w niedzielę odprawiane będą według stałego harmonogramu, tj. o godz. 800, 930, 1100, 1230, i 1900.. W tygodniu o godz. 1800.  Rekomenduje się, aby przy podejmowaniu decyzji o udziale we Mszy św. rozważyć zalecenia państwowe i kościelne. Nadal obowiązuje nas ograniczenie do 5 osób liczby wiernych uczestniczących we Mszy św. Prosimy, aby w przypadku Mszy św. z konkretną intencją dać możliwość przeżycia jej najbliższej rodzinie. Decyzyjnym w tej materii jest Ksiądz odprawiający Msze św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
  • Możliwość spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św.

3. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000. Przypominamy, że większość spraw administracyjnych można załatwić za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie. W przypadkach nagłych proszę o bezpośredni kontakt z księdzem, który cały czas jest do Państwa dyspozycji.

4. Dziś  jak i w tygodniu, zapraszamy o godz. 1500 do kościoła do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji wygaśnięcia pandemii. Po modlitwie istniej możliwość skorzystanie z sakramentu spowiedzi św. i przystąpienia do Komunii Świętej poza Mszą św. Jednocześnie do Mszy św. istnieje możliwość indywidualnego nawiedzenie świątyni.

5. W tym szczególnym czasie zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

6.. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy a nam wszystkim spokoju serca i niegasnącej nadziei.

Proboszcz