Ogłoszenia duszpasterskie na 19.04.2015 r. – 3 niedziela wielkanocna

Dzisiaj obchodzimy w Kościele Niedzielę Biblijną, która przypominam nam, jak ważna jest lektura Pisma Świętego dla naszej wiary. Dzisiejsza Ewangelia mówi o tym, jak Jezus ukazuje się uczniom i wyjaśnia im słowa Pisma. Również my, spotykając się wokół ołtarza, usłyszymy słowa, które kieruje do nas żywy i obecny Bóg.

1.      W czwartek, 23 kwietnia obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika. Zapraszamy na Msze Św. w naszym kościele o godz. 18.00.

2.      Nabożeństwa w naszym kościele:

·        Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

·        Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

·        adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

·        Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

3.           Spotkania formacyjne:;

·        dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 20 kwietnia o godz. 18.00 w domu parafialnym

·        rodzice młodzieży przystępującej w tym roku do sakramentu bierzmowania w poniedziałek 20 kwietnia, po Mszy św. w kościele (koło godziny 18.30);

·        zbiórka ministrancka w sobotę 25 kwietnia o godz. 10.30;

·        koło plastyczne w sobotę 25 kwietnia o godz. 11.00.

4.           Dzisiaj o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. proboszcza Roberta. Polecajmy solenizanta w naszych modlitwach.

5.           Osoby, które we wrześniu jadą na parafialną pielgrzymkę do Fatimy i miejsc świętych w Portugalii proszę o uregulowanie pierwszej raty wpłaty.

6.           Trwają nadal zapisy na pielgrzymkę do Jasnej Góry, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w terminie 5 – 7 czerwca br. Całościowy koszt to 350 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie parafialnej przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.

7.           Rozpoczęły się zapisy dzieci do działającego przy parafii Przedszkola Montessori „Pod Aniołami.pl” na rok 2015/16. Od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu, można przyjść i zapoznać się z metodami pracy i wychowywania dzieci w przedszkolu. Więcej informacji na stronie internetowej: www.podaniołami.pl lub www.montessori.szczecin.pl

8.      Ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne parafii zebrane zostało 2200 zł. Natomiast dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane ofiary do puszki na pomoc diecezji lwowskiej, która w związku z prowadzonymi działaniami wojennymi na terenie Ukrainy boryka się z bardzo dużymi problemami finansowymi. Za każdy dar serca Bóg zapłać.

9.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” w którym znajduje się plansza na nabożeństwa majowe dla dzieci, „L’Osservatore Romano”, „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”, w którym znajdziemy m.in. czytania na bieżącą niedzielę, ogłoszenia duszpasterskie czy intencje na najbliższy tydzień.

10.  Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz