Ogłoszenia duszpasterskie na 19.01.2020 r. – 2 niedziela zwykła

Przychodzimy na Mszę św. i wyznajemy wiarę w wszechmogącego Boga, który rządzi niebem i ziemią. On jest naszą siłą, On może nas obdarzyć pokojem. Jako Jego dzieci, choć słabe i grzeszne, jako powołani do świętości z ufnością powierzmy Mu swoje życie.

1. Trwa w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 1600, a w sobotę o godz. 1300. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci.  Porządek kolędy w tygodniu od 20 do 26 stycznia 2020 r.:

  • 20 stycznia (poniedziałek): ul. Kwiatów Polskich
  • 21 stycznia (wtorek): Chłodna, Upalna, Toskańska, Tropikalna, Gwiazdy Polarnej, Śródziemnomorska, Atlantycka, Guliwera, Sezamkowa, Niemena
  • 22 stycznia (środa): ul. Miodowa
  • 23 stycznia (czwartek): ul. Narożna, Chorzowska
  • 24 stycznia (piątek): ul. Niebiańska
  • 25 stycznia (sobota):  ul. Obłoków 7-33, 65 

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem. Uzupełnienia można zgłaszać w zakrystii po Mszy św.

3. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 900. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Matki w Modlitwie w piątek 24 stycznia o godz. 1900;
  • Koło plastyczne w sobotę 25 stycznia o godz. 1100.

5. Zapraszamy na Jasełka wystawiane przez dzieci z naszej paraf dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

6. W dniach od 18 do 25 września 2020 r. Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Gruzji i Armenii – „Śladami pierwszych chrześcijan”. Całościowy koszt pielgrzymki to 4600 zł. Zapisy w zakrystii. Plan pielgrzymki dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

7. Ostatniej niedzieli na inwestycję parafialne – ocieplenie i położenia nowego pokrycia dachu domu parafialnego, zebrane zostało 2500 zł. Także ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są po części na powyższy cel. dzisiaj po Mszach św. Zbierane są datki do puszki na „Kirche in Not”, jest to międzynarodowa organizacja katolicka „Kościół w Potrzebie”. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

8. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na fundację „Ad melius” działającą przy parafii. Na stoliku z gazetami wyłożony jest formularz PIT-OP – oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego – z wpisanym numerem KRS fundacji działającej przy parafii. Wystarczy tylko wpisać w domu swoje dane (PESEL, imię i nazwisko,  urząd skarbowy – Pierwszy Urząd Skarbowy jest raczej właściwym dla mieszkańców Osowa ) i przynieść kolejnej niedzieli do kościoła. Reszta formalności jest po stronie parafii. Powyższe oświadczenie o przekazaniu 1%. podatku organizacji pożytku publicznego jest przeznaczone dla emerytów i rencistów, którzy nie rozliczają się samodzielnie. Od 15 lutego 2019 r. podatnicy mogą  korzystać z usługi Twój e-PIT. To nowy elektroniczny sposób rozliczania się z podatków. Dotyczy deklaracji PIT-37 i PIT-38. Wystarczy tylko w swoim zeznaniu elektronicznym wpisać numer KRS 0000480577. Zachęcamy serdecznie do skorzystania także z tej formy pomocy parafii. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

9. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.

10. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz