Ogłoszenia duszpasterskie na 18.2.2024 r. – 1 niedziela Wielkiego Postu

Droga Wielkiego Postu wiedzie przez umartwienie i pokutę ku radości nowego życia w Chrystusie. Bóg po raz kolejny daje nam szansę i pragnie dokonać w nas odnowy. Prośmy, aby czas przygotowania do ponownego przeżycia tajemnic paschalnych nie został przez nas zmarnowany i obudził w nas świadomość przynależności do Chrystusa.

1. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • •Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o 1830. W związku z tym, przez okres Wielkiego Postu, nie ma wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 1700;
  • • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

2. Za udział w gorzkich żalach i w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego; musimy być w stanie łaski uświęcającej; przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Przypominamy, że w myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

3. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

4. Spotkania formacyjne:

  • Koło plastyczne w sobotę, 24 lutego o godz. 1100 w domu parafialnym.

5. Ostatniej niedzieli na inwestycję parafialną – dalszą renowację i odbudowę zabytkowego muru przykościelnego, zebrane zostało 2500 zł. Dziękuję za złożone ofiary.

6. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Siostry Uczennice Krzyża, które podczas wszystkich niedzielnych Mszy św. dzielą się swoim doświadczeniem pracy z rodzinami, a po Mszy św. będą zbierały datki pieniężne na kontynuację budowy domu rekolekcyjnego dla rodzin w Czmońcu. Zachęcam do wsparcia finansowego dzieła prowadzonego przez Siostry Uczennice Krzyża.

7. Tak jak w ubiegłych latach można pomóc parafii finansowo przekazując 1,5% procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Dlatego proszę o uwzględnienie numer KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym. Na stoliku z gazetami wyłożony jest formularz PIT-OP – oświadczenie, dzięki któremu emeryci i renciści rozliczający PIT za pośrednictwem ZUS mają możliwość przekazania 1,5% podatku na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wypełniony formularz proszę przynieść do kościoła i złożyć go podczas zbieranej tacy. Reszta formalności jest po stronie parafii. Zachęcamy serdecznie do skorzystania także z tej formy wsparcia działań parafii dla dobra nas wszystkich. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Dziękuję za każde wsparcie.

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, biuletyn parafialny „Okno” oraz „Gościa Extra” poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz