Ogłoszenia duszpasterskie na 18.12.2022 r. – 4 niedziela Adwentu

Oto Panna pocznie i porodzi Syna i nazwie Go imieniem Emmanuel. Obietnica, o której mówi prorok Izajasz, została zrealizowana – Bóg rzeczywiście zamieszkał między nami, a my po raz kolejny zbliżamy się do świętowania tej tajemnicy. Rozpoczynając Eucharystię, wzbudźmy w sobie szczere pragnienie spotkania z Chrystusem, aby Jego łaska i pokój przemieniały nasze życie.

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie odbywa się Adwentowy Dzień Skupienia przygotowujący nas do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. głosi ks. kan. dr Sławomir Zyga, kanclerz kurii diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Od godz. 1600 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi św. podczas niedzielnych Mszy św. i adoracji. Zapraszamy do udziału w parafialnym dniu skupienia.

2. Wostatni tydzień Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630. We wtorek nastąpi zakończenie rorat dla dzieci. Tego dnia po Mszy św. zapraszamy dzieci do domu parafialnego na ostatnie już śniadanie adwentowe. W inne dni Adwentu Msza św. sprawowana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św. w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

3. W sobotę będziemy przeżywali wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze święte, tzw. Pasterka sprawowane będą o godz. 2200 i 2400. W dwa dni świąteczne – 25 i 26 grudnia –  Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • •Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • •adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800.

5. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w poniedziałek 19 grudnia o godz. 1800 w domu parafialnym;
  • Spotkanie z rodzicami młodzieży przystępującej w tym roku szkolnym do bierzmowania w poniedziałek 19 grudnia o godz. 1845 w kościele.

6. Opłatki na na stół wigilijny można nabyć w zakrystii kościoła przed lub po Mszy św. do końca Adwentu.

7. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje dzisiaj akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Po Mszach św. będzie można nabyć świece wigilijne i kartki świąteczne. Zachęcamy do wsparcia dzieła Caritas.

8. Wizyta duszpasterska, czyli tzw. „kolęda” rozpocznie się z nowym rokiem kalendarzowym i będzie miała tradycyjną formułę, czyli dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Harmonogram wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie dostępny będzie na parafialnej stronie internetowej.

9. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne – renowacja zabytkowego muru przykościelnego, zebrane zostało 2500 zł. Dziękuję za każdą okazaną pomoc.

10. Zbliża się koniec roku kalendarzowego, a zarazem okazja aby jeszcze w 2022 r. pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. (nr konta parfialnego: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275). Można też przekazać darowiznę na „Fundację Wspierania Inicjatywy Ad melius” działająca przy parafii (nr konta fundacji: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420). Złożenie darowizny na parafię nie wyklucza przekazania darowizny dla fundacji. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką jeszcze daje nam państwo, aby wspierać swoją wspólnotę parafialną.

11. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby czas Adwentu został jak najlepiej wykorzystany do prostowania ścieżek naszego życia i przygotowania się do świętowania spotkania z przychodzącym Jezusem Chrystusem. Dziękuje paniom z parafialnego Caritasu za prowadzenie dzieła świątecznej pomocy, a także za całoroczne ich zaangażowanie; rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc w przygotowywaniu śniadań roratnich; osobom zaangażowanym w organizaję rodzinnego spotkania ze św. Mikołajem. Wszystkim osobom wyrażam swoją wdzięczność za każdą pomoc materialną, finansową i modlitewną.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i  biuletyn parafialny „Okno – Osowskiego Katolika Nowina”

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz

Zdjęcia z „Rodzinnego popołudnia ze świętym Mikołajem” znajdują się w linku poniżej.

Hasło: 11122022

https://kasia-kunka-fotografia.photonesto.com/g/mikolajki-11122022

W niedzielę 18 grudnia. o godz. 19.00 w TVP Szczecin w ramach programu „Arka” będzie relacja telewizyjna z „Rodzinnego popołudnia ze świętym Mikołajem”