Ogłoszenia duszpasterskie na 18.11.2018 r. – 33 niedziela zwykła

W śpiewie przed Ewangelią usłyszymy słowa: „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym”. Wyznaczamy sobie w życiu różne cele, czekamy na konkretne wydarzenia. Nie możemy jednak zapominać o zapowiedzi powtórnego przyjścia Chrystusa, kiedy to nastąpi koniec tego świata. Wyrazem naszego czuwania w oczekiwaniu na ten dzień jest życie w prawdzie i pamięć o Bogu w naszej codzienności.

 

1. Ostatniej niedzieli obchodziliśmy święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień w naszej wspólnocie parafialnej, został w sposób godny uczczony. W sposób szczególny dziękuję panu Filipowi Bańkowskiemu, pani Sylwi Potaman i panu Sylwestrowi Woronieckiemu oraz chórowi parafialnemu za przygotowanie koncert.

2. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Msze św. o godz. 1100 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy III gimnazjum, która złoży uroczyste wyznanie wiary. Spotkanie organizacyjne w sobotę 24 listopada po Mszy św. w kościele.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. Kartki wypominkowe wyłożone są na ostatniej ławce.
  • nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 – 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 19 listopada o godz. 1830;
  • Matki w Modlitwie, piątek 23 listopada po Mszy św.

5. Ostatniej niedzieli na cele inwestycje parafii, zakup organów kościelnych, zebrane zostało 2850 zł. Cały czas istniej możliwość ufundowania konkretnego głosu organowego. Dziękuję za wsparcie finansowe.

6. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,   „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Okno – Osowskiego Katolika Nowina”.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.                      

Proboszcz