Ogłoszenia duszpasterskie na 18.10.2020 r. – 29 niedziela zwykła

Powołani jako chrześcijanie mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcania świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie. Jesteśmy narzędziem w ręku Boga dla dobra świata, by przyspieszyć odnowienie wszystkiego w Chrystusie.

1. Msze święte w niedzielę sprawowane są według stałego porządku o godz.: 800, 930, 1100, 1230 i 1900, a w tygodniu o godz. 1800.  Zgodnie z przyjętymi zasadami obowiązuje nas w kościele zakrywanie ust i nosa. Proszę również pamiętać przed wejściem do kościoła o dezynfekcji rąk, a po Mszy św. o dezynfekcji ławek.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie grup parafialnych;
  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne: 

  • Chór Parafialny we wtorek 20 października o godz. 2000;
  • III rok przygotowania do bierzmowania w środę 21 października o godz. 1830 w kościele;
  • Matki w Modlitwie w piątek 23 października po Mszy św. w domu parafialnym;

4. Biuro parafialne czynne jest w środę od godz. 1900 do 2000.

5. Zbliża się listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Na ostatniej ławce wyłożone są karty wypominkowe. Kartę wspominkową oznaczamy cyfrą, która oznacza dzień miesiąca w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie.

6. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i złożyć w nich ofiarę , a następnie zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie kwotą wysokości 4330 zł. Obecnie zebrane mamy 3600 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

7. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne zebrane zostało 1350 zł. Za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

8. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Za wstawiennictwem Matki Najświętszej uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno” w którym mi.in. znajdziemy czytania na niedzielę, bieżące ogłoszenia parafialne, intencje mszalne na najbliższy tydzień.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz