Ogłoszenia duszpasterskie na 18.10.2015 r. – 29 niedziela zwykła

Modlimy się do Jezusa, który podobnie jak my doświadczał bólu i cierpienia. On doskonale rozumie, ile wysiłku wymaga zmaganie się ze słabościami, ile bólu i trudu może przynieść codzienność. Zapewnia nas o tym dzisiejsze Słowo Boże, przypomina o tej prawdzie spojrzenie na krzyż. Powierzajmy się z ufnością Bogu, który zna nasze położenie. Mówmy Mu o wszystkim, co jest naszą powszedniością i ciężarem. On nam udzieli potrzebnej łaski w odpowiednim czasie i, jak mówi psalmista, według nadziei, którą w Nim pokładamy.

 1. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiamy przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym i w sobotę kiedy to modlimy się Różańcem Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. W czwartek, 22 października obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego
  w piątek od godz. 1700 do 1800.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej, poniedziałek 19 października o godz. 1830;
 • zbiórka kandydatów na ministrantów, sobota 24 października o godz. 1030;
 • koło plastyczne w sobotę 24 października o godz. 1100;
 • schola muzyczna, sobota 24 października o godz. 1645 w kościele;
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają próbę śpiewu każdej niedzieli 15 min przed Mszą święta dziecięcą.
 1. Dzisiejszej niedzieli po Mszach św. odbywać się będzie promocja książki pt.: „Bóg znalazł mnie na ulicy” autorstwa Henryka Krzoska. Zachęcamy do zainteresowania się publikacją.
 1. Zbliża się powoli listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Na ławce przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Każda jest oznaczona cyfrą, która oznacza dzień miesiąca w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie.
 1. Ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne prowadzone przez parafię zebrane zostało 2200 zł. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wsparte został kwota w wysokości 1030 zł Dziękuję za wsparcie finansowe, a także za ofiary składane na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie – na dzień dzisiejszy zebrane zostało łącznie 1900 zł
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Krauze. Niech spoczywa w pokoju.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 Proboszcz