Ogłoszenia duszpasterskie na 18.09.2016 r. – 25 niedziela zwykła

Stwierdzenie Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” skłania do refleksji, co w moim życiu jest mamoną. Przychodzimy do kościoła na Mszę św., modlimy się, chcemy służyć Bogu. Czym są jednak zaprzątnięte nasze myśli, ku czemu kierują się nasze serca? Stojąc przed ołtarzem, możemy oddać Bogu to, co nas od Niego oddziela i jest ważniejsze od naszego Stwórcy i modlić się: Tak, Panie, chcę, abyś to Ty był na pierwszym miejscu w moim życiu.

 1. W czwartek 15 września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie dzień odpustu parafialnego i jubileusz
  30-lecia parafii. Dziękuję przede wszystkim za wspólną modlitwę i za udział w uroczystej Mszy św. Swoją wdzięczność wyrażam osobom, które w sposób bezpośredni zaangażowały się organizację uroczystości. Dziękuję wspólnocie modlitewnej Żywego Różańca za dar ołtarza – dwa ornaty i dwie stuły maryjne, które będą służyły do kultu liturgicznego w naszym kościele.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

 1. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św.
  w zakrystii kościoła.

 1. Istnieje nadal możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Rodzice, którzy tego jeszcze nie dokonali, a chcieliby aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św.

 1. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć trzyletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może jeszcze zapisać się w zakrystii po Mszy św.

 1. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Jak co roku, na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę
  i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

 1. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne zebrane zostało 1900 zł. Dziękuję wszystkim osobom za pomoc i wsparcie finansowe. W sposób szczególny podziękowania kieruję do osób, które przekazały 1% podatku dla naszej parafii i osobom które indywidualnie wsparły wykonanie i montaż kamiennej tablicy historycznej. Dzisiaj przed wejściem do kościoła zbierane będą datki do puszki na KUL i WT US. Dziękuję za wsparcie.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

Proboszcz