Ogłoszenia duszpasterskie na 18.08.2019 r. – 20 niedziela zwykła

Chrystus przyszedł rzucić ogień na ziemię. Jego miłość jest prawdziwa i pewna. Kiedy przychodzimy na Mszę św. poddajemy nasze serca Bożemu działaniu, aby i w nas zapłonął ogień miłości. Nie bądźmy obojętni na to, co dzieje się na ołtarzu. Jezus jest realnie obecny wśród nas.

 

1. W sierpniu Msze św. w naszym kościele sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedziele nie ma Mszy św. o godz. 1230, a w tygodniu – we wtorek i czwartek Msza św. sprawowana jest o godz. 900. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • ze względu na liturgię ślubną nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Biuro parafialne w sierpniu otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

4. Ostatniej niedzieli na inwestycję parafialną zakup organów kościelnych zebrane zostało 2100 zł. Dzisiaj przed wejściem do kościoła zbierane są datki do puszki na KUL i WT US. Za każde wsparcie finansowe serdecznie dziękuję. Rozpoczeły się również prace związane z renowacją ścian zewnętrznych naszego kościoła. Proszę o zachowanie ostrożności przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz