Ogłoszenia duszpasterskie na 18.06.2017 r. – 11 niedziela zwykła

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!” – mówi dziś Jezus. Wiele otrzymujemy każdego dnia, ale warto zadać sobie pytanie, ile za to dziękujemy i czy w ogóle dostrzegamy w tym dar. A może uważamy, że to nam się po prostu należy. Dobro, które jest naszym udziałem, przekazywane dalej rośnie, ubogaca zarówno innych, jak i nas samych. To jest niejako nasze zobowiązanie do dzielenia się z innymi tym, co otrzymaliśmy. I nie jest tu mowa tylko o dobrach materialnych, ale także o miłości, radości, życzliwości, naszym czasie. Również o dzieleniu się wiarą w kochającego Boga.

 1. W piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na powyższą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W tradycji polskiej do czwartku 22 czerwca obchodzimy oktawę Bożego Ciała, podczas której odbywa się procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła, połączona ze Mszą św. wieczorną o godz. 1800. Zapraszamy do udziału w liturgii oktawy.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści NMP w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawowane są codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek Litania do Najświętszego Serc Pana Jezusa odmawiana jest przy krzyżu na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa czerwcowego.

 

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • Parafialna Rada Katechetyczna w poniedziałek 19 czerwca o godz. 1900;
 • Parafialna Rada Ekonomiczna we wtorek 20 czerwca o godz. 1900;
 • Matki w Modlitwie w piątek 23 czerwca o godz. 1900;
 • Koło plastyczne w sobotę 24 czerwca o godz. 1100;
 • Zbiórka ministrancka w sobotę 24 czerwca o godz. 1130 w domu parafialnym.

 

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

 1. Osoby wyjeżdżające na parafialna pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę proszę w miarę możliwości o regulowanie drugiej transzy wpłaty wysokości 1000 zł.

 

 1. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne zebrane zostało 2000 zł. Dzisiaj, po Mszy św., na placu przykościelnym zbierane są datki do puszki na wakacje dla dzieci, organizowane przez Caritas naszej archidiecezji. Za wsparcie finansowe dziękuję.

 

 1. Polecamy do czytania prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Okno”.

 

 1. Dziękuję wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i za udział w procesji Eucharystycznej
  w Uroczystość Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kieruję w kierunku osób, które zaangażowały się w przygotowanie i sam przebieg procesji: dzieciom sypiącym kwiatki; ministrantom; panom niosącym baldachim i prowadzącym księdza z Najświętszym Sakramentem; panu, który dostarczył brzózki; panu organiście i katechetce oraz wszystkim tym, którzy mieli wkład w uświetnienie uroczystości. Pragnę wyrazić swoje podziękowanie oraz wyrazy szacunku
  i wdzięczności osobom, które podjęły dzieło budowy ołtarzy na ulicach naszego osiedla.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz