Ogłoszenia duszpasterskie na 18.04.2021 r. – 3 niedziela wielkanocna

Jak uczniowie idący do Emaus, nie zawsze rozpoznajemy Jezusa na drogach naszego życia. Kiedy jednak widzimy Go łamiącego chleb, nasze oczy zaczynają widzieć. Niech każda Eucharystia będzie dla nas okazją do szczególnego spotkania z Jezusem, który jest Zmartwychwstaniem i Życiem.

1. Trwa w naszej parafii peregrynację poświęconej ikony św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, wykonanej ręcznie w pracowni klasztoru sióstr karmelitanek w Bornem Sulinowie. Po uprzednim zapisaniu się na listę, dostępną u księdza w zakrystii, będzie można zabrać na tydzień ikonę do domu. Przekazanie ikony św. Józefa rodzinie odbywa się w niedzielę na Mszy św. o godz. 1100. Niech przyjęcie ikony św. Józefa inspiruje nas do podjęcie dzieł modlitewnych i uczynków miłosierdzia, a także regularnego czytania i rozważanie nauczania papieskiego na temat świętego Józefa, zawartego liście pasterskim papieża Franciszka Patris corde. Otwórzmy drzwi naszych domów dla Opiekuna Świętej Rodziny, niech szczególnie w tym trudnym czasie będzie On naszym orędownikiem u Boga Ojca.

2. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 1800.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w poniedziałek 19 kwietnia o godz. 1830;
  • Matki w Modlitwie w piątek 23 kwietnia po Mszy św.;

5. Ostatniej niedzieli na inwestycję parafialne zebrane zostało 1200 zł. Dziękuję za każde wsparcie finansowe parafii.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”  „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „OKNO”.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz