Ogłoszenia duszpasterskie na 18.03.2018 r. – 5 niedziela Wielkiego Postu

Kolejna niedziela Wielkiego Postu jest dla nas wezwaniem do nawrócenia. Jezus mówi: „Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity”. Tak samo i nasze serca muszą się przemienić, abyśmy nie upatrywali największej wartości w dobrach tego świata, ale zwrócili się ku Bogu. Tu chodzi przecież o nasze zbawienie. Niech wyśpiewany dzisiaj refren psalmu „Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste” będzie wyrazem pragnienia naszego nawrócenia.

1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Daniel Sacik. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 1900. Możliwość spowiedzi w niedzielę podczas Mszy św., a od poniedziałku do środy od godz. 1800. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym. W czasie rekolekcji, w środę 21 marca, biuro parafialne będzie nieczynne. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.

2. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla odbędzie się w piątek 23 marca o godz. 1830. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 1730. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1830.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w poniedziałek 19 marca o godz. 1800;
  • zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę 24 marca, o godz. 1030;
  • koło plastyczne w sobotę 24 marca, o godz. 1100.

4. Osoby, które pragną w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, które odbędą się w terminie od 19 do 22 marca po naukach rekolekcyjnych, tj. około godz. 2000 w domu parafialnym. W sposób szczególny przyszłych małżonków zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych

5. W przyszłą niedziele – Niedzielę Palmową – po Mszach świętych będzie można nabyć ciasto pieczone przez panie z Parafialnego Koła Żywego Różańca. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony zostanie na wielkopostną jałmużnę. W tym roku nadal chcemy wspierać Macieja Skrzypek, pomagając uzbierać środki finansowe na dalsze leczenie. Zachęcamy do włączenia się w wielkopostną akcję charytatywną.

6. Parafialny Caritas rozpoczął dziś akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Ze względu na bardzo małą liczbę osób zaangażowanych bezpośrednio w działalność Caritasu, sprzedaż odbywać się będzie tylko po Mszach św. sprawowanych do południa. Wystawiony został też kosz na produkty spożywcze, chemię domową z których zostaną zrobione paczki dla najuboższych z naszej parafii. Dziękuję za wszelkie wsparcie.

7. Ostatniej niedzieli na zakup organów kościelnych do naszego kościoła zebrane zostało 2150 zł. Cały czas można przekazać 1% dochodu na fundację działającą przy parafii. Można także zadeklarować chęć ufundowania konkretnego głosu organowego wartości 4000 zł. Dziękuję za wszelkie wsparcie finansowe powyższego celu.

8. Dziękuję za posprzątanie terenu przykościelnego, przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii i za wszelką pomoc udzieloną na rzecz wspólnoty parafialnej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz