Ogłoszenia duszpasterskie na 18.02.2018 r. – 1 niedziela Wielkiego Postu

Chrystus spędził czterdzieści dni na pustyni kuszony przez Szatana. I my, rozpoczynając Wielki Post, udajemy się teraz na pustynię. Towarzyszą nam wymowne słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Kościół dopomaga nam w przeżywaniu tego czasu przez sakramenty, czytania, pieśni, nabożeństwa. Każdy z nas potrzebuje nawrócenia. I to od nas zależy, na ile zbliżymy się do Boga. „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże”.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży 
  o godz. 1830;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1830;
 • Możliwość spowiedzi w dzień powszedni, pół godziny przed Mszą św.

 

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 19 lutego o godz. 1800;
 • Matki w Modlitwie w piątek 23 lutego, o godz. 1900;
 • Chór parafialny w piątek 23 lutego, o godz. 2000 w domu parafialnym;
 • koło plastyczne w sobotę 24 lutego, o godz. 1100.

 

 1. Osoby, które zapisały się na parafialną pielgrzymkę po sanktuariach Maryjnych we Francji, proszę
  o wpłacenie zaliczki w wysokości 1000 zł. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę.

 

 1. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne – zakup organów do kościoła, zebrane zostało 2150 zł.. Na stoliku z gazetami wyłożone są formularz PIT-OP – oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego – z wpisanym numerem KRS fundacji działającej przy parafii. Wystarczy tylko wpisać w domu swoje dane (PESEL, imię i nazwisko, urząd skarbowy i podpis), przynieść kolejnej niedzieli do kościoła i zostawić w koszyku na stoliku z gazetami. Powyższe oświadczenie przeznaczone jest dla emerytów i rencistów, którzy dostali od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A za 2017 r. oraz nie uzyskali w 2017 r. innych dochodów, które powinni wykazać w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-37 albo PIT-36. Jeżeli ktoś nie przekazał 1% i nie ma innego konkretnego celu, który wspiera, to zachęcamy serdecznie do skorzystania także z tej formy pomocy naszej wspólnocie parafialnej. Dziękuję za wszelkie pomoc finansową i wsparcie.

 

 1. Istnieje kolejna możliwość wsparcia zakupu organów do kościoła. Mianowicie można ufundować konkretny głos (np.: flute, subbass, gamba, choralbass, itp). Planowane organy do naszego kościoła
  – Johannus Monarke II, będą miały 25 głosów. Wartość jednego głosu to 4000 zł. Jeżeli ktoś chciałby ufundować konkretny głos w organach to można zgłosić się po Mszy św. do zakrystii. Kwestie szczegółowe, jak wybór głosu czy rozłożenie w czasie fundacji są do indywidualnego ustalenia. Lista głosów zamieszczona jest w bieżącym numerze biuletynu parafialnego Okno oraz na parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie ogłoszeń przed kościołem.

 

 1. Za tydzień przypada niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św., przed wejściem do kościoła, będzie można złożyć ofiary do puszek na dzieło pomocy misji i misjonarzom.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz