Ogłoszenia duszpasterskie na 17 niedzielę zwykłą – 24.07.2016 r.

Proście, szukajcie, kołaczcie – tak, wiemy, że tak powinniśmy robić. Ale kiedy nic się nie zmienia, to trudno czekać, a cierpliwość powoli się wyczerpuje. Tymczasem Jezus zapewnia nas, że „kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą”. Uczy nas też, żeby modląc się, zwracać się do Boga: Ojcze. Ojciec nie pozostanie przecież obojętny na wołanie swoich dzieci, tym bardziej kiedy proszą o Ducha Świętego.

 1. Serdecznie witamy w naszej rodzinie parafialnej młodzież z Bambergu wraz z księżmi, którzy od wtorku w ramach Dni w Diecezji mieszkają u naszych rodzin na Osowie, a jutro wyjeżdżają do Krakowa, aby tam spotkać się z Ojcem św. Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży. Dziękuję bardzo rodzinom, które przez niemal tydzień gościły młodzież w swoich domach i całej wspólnocie parafialnej za wszelka życzliwość, której nasi goście doświadczali każdego dnia. W sposób szczególny dziękuję młodzieży z naszej parafii, która zaangażowała się w pomoc i opiekę nad gośćmi z Bambergu.
 1. W okresie wakacyjnym porządek Mszy św. w niedzielę, jest następujący: godz.: 800; 930; 1100 i 1900. Msza św. w dzień powszedni odprawiana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele w okresie wakacyjnym są według stałego porządku:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 1. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte w środę od godz. 1900 do 2000.
 1. Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła, a także wspomnienie św. Krzysztofa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Św. o godz. 1800. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem. Po Mszy Św. na parkingu przy kościele zapraszamy na uroczysty obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej też możliwość zamówienie Mszy św. gregoriańskiej za zmarłą osobę.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Miłujcie się”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).
 1. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim czasie pomagały w porządkach w kościele i na terenie przykościelnym.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz