Ogłoszenia duszpasterskie na 17.4.2022 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

1. Msze święte w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy odprawiane będą według porządku niedzielnego. Z jednym wyjątkiem, nie będzie Mszy świętej w niedzielę o godz. 800. Taca ze Mszy świętych w drugi dzień świąt przeznaczona jest na KUL i WT US

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

4. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia.

5. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Wielkiej Nocy. Dziękuję za pomoc w budowaniu ciemnicy i grobu; ministrantom, panom biorącym udział w obrzędzie umywania nóg i osobom czytającym za zaangażowanie w liturgię; chórowi parafialnemu za uświetnienie poprzez śpiew liturgii; paniom z Caritasu za pracę na rzecz ubogich. Dziękuję za posprzątanie kościoła, a najbliższym współpracownikom za zaangażowanie. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę podczas tych świętych dni oraz za dary materialne i finansowe dla parafii i ubogich. 

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Myszak i śp. Mariusza Adamowicza. Niech spoczywają w pokoju. 

7. Jako ludzie nadziei mamy ciągle pamiętać, że nasza wiara nie kończy się na wyszydzonym i umęczonym Chrystusie z Wielkiego Piątku, ale otwiera się na Nadzieją i Miłością silniejszą niż śmierć w Poranek Zmartwychwstania. Ostatnie Słowo należy zawsze do Niego – do Jezusa Chrystusa. W dniu Zmartwychwstania Pańskiego życzymy serc płonących światłem naszego Pana. Niech ten przedziwny dar i niepojęta miłość Boga czynią z nas ludzi pełnych Wiary, Nadziei i Miłości.

Proboszcz