• Polecamy

 • Ogłoszenia duszpasterskie na 17.12.2017 r. – 3 niedziela Adwentu

  Trzecia Niedziela Adwentu zwana jest Gaudete, ponieważ usłyszymy dziś wezwanie do radości. Zewsząd już dochodzą do nas świąteczne wystroje i kolędy. W tej przedświątecznej gorączce warto pamiętać, że będziemy obchodzić wielką tajemnicę naszego zbawienia. A św. Paweł wzywa nas dzisiaj: „Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła”. Tylko z czystym sercem będziemy naprawdę przygotowani na przyjście Chrystusa. Obyśmy mogli z radością Go przyjąć.

  1. Zapraszamy, a w szczególności dzieci i młodzież wraz z rodzicami na ostatnie już Roraty we wtorek i czwartek o godz. 630. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego. W tym tygodniu we wtorek i czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Msze św. w inne dni powszednie tygodnia są bez zmian.

   

  1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
  • możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

   

  1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej (spotkanie opłatkowe), poniedziałek 18 grudnia, o godz. 1800.
  • Próba chóru parafialnego, poniedziałek 18 grudnia, o godz. 2000.

   

  1. Następna niedziela – 24 grudnia, jest czwartą niedzielą Adwentu. Msze św. z formularza Adwentowego będą sprawowane do południa według stałego niedzielnego porządku. Nie będzie Mszy św. o godz. 1900. Wieczorem zaś będziemy przeżywali wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze święte, tzw. pasterka sprawowane będą o godz. 2200 i 2400. W poniedziałek 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego i we wtorek 26 grudnia, Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego.

   

  1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek 22 grudnia od godz. 900.

   

  1. Opłatki można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu i w tygodniu po Mszach św.

   

  1. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Dzisiejszej niedzieli oraz
   w tygodniu w kościele podczas Mszy świętych wystawiony będzie przez Caritas kosz na dary,
   z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Prosimy o otwartość serca i dziękujemy za każdą pomoc. Paczki dla ubogich wydawane będą w środę 20 grudnia o godz. 1530.

   

  1. W drugą niedzielę miesiąca na inwestycję parafialne – m.in. zakup organów kościelnych, zebrane zostało 2500 złotych . Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

   

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyk „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno” w którym zamieszczone zostało kalendarium na okres bezpośredniego przygotowania do świąt i na okres Bożego Narodzenia.

   

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

   

   

  Proboszcz