Ogłoszenia duszpasterskie na 17.09.2023 r. – 24 niedziela zwykła

Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie?”. To pytanie, postawione niegdyś przez Piotra, nigdy nie straciło na aktualności. Tym bardziej aktualna jest odpowiedź Jezusa: przebaczać trzeba zawsze i bez stawiania warunków. Prośmy, by miłość Boga uzdrowiła nasze serca i uzdolniła nas do pójścia za Jego słowem.

1. Msze św. w naszym kościele sprawowane są w niedziele o godz. 800, 930, 1100, 1230 (Msza św. dla dzieci) i 1900. W tygodniu Msze św. we wtorek i czwartek sprawowane są o godz. 900,a w pozostałe dni o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św., w dzień powszedni, pół godziny przed Mszą św.

2. W piątek 15 września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie dzień odpustu parafialnego. Dziękuję osobom obecnym za wspólną modlitwę i za udział w uroczystej Mszy św. Swoją wdzięczność wyrażam osobom, które w sposób bezpośredni zaangażowały się w organizację i uświetnienie uroczystości. W sposób szczególny pragnę podziękować osobom, które przygotowały nasz kościół do uroczystości odpustowych.

3. W sobotę, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, podczas której będzie możliwość oddania czci  relikwią św. Ojca Pio.

4. W sobotę, 23 września, odbędzie się parafialna, jednodniowa, autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu i do najstarszego w Polsce sanktuarium maryjnego w Górce Klasztornej. Jest to kontynuacja naszych parafialnych uroczystości odpustowych. Koszt pielgrzymki to 200 zł. Proszę o uregulowanie opłaty w najbliższym czasie. W cenę wliczony jest m.in.: przejazd, obiad, ubezpieczenie. Planowany wyjazd o godz. 730 z parkingu koło kościoła, a powrót ok 2200. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę w zakrystii po Mszy św.

5. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek, od godz. 1700 do 1745;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

6. Istnieje możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Planowany termin uroczystości to 26 maja 2024 r. Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św. Także młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może zapisać się w zakrystii po Mszy św. Dobrą praktyką jest rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania w parafii wraz z rozpoczęciem nauki w 7 klasie szkoły podstawowej. Warunkiem możliwości rozpoczęcia przygotowania do sakramentu I Komunii Świętej i sakramentu bierzmowania jest uczęszczanie na lekcję religii w szkole.

7. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i złożyć w nich ofiarę, na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć szczecińskie seminarium kwotą wysokości 6300 zł. Obecnie zebrane mamy 1700 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

8. Ostatniej niedzieli na planowaną inwestycję parafialną – renowacja zabytkowego muru przykościelnego, zebrane zostało 2500 zł. Dziękuję za wsparcie. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła będzie można złożyć datki do puszki na Wydział Teologiczny US.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz