Ogłoszenia duszpasterskie na 17.09.2017 r. – 24 niedziela zwykła

Jezus wzywa nas do wzajemnej miłości, podając za przykład swoją miłość do nas. Dzisiaj w Ewangelii usłyszymy o bardzo ważnym aspekcie miłości, jakim jest przebaczenie. Jezus mówi, że jeżeli z serca nie wybaczymy osobie, która nas skrzywdziła, to i nam Bóg nie wybaczy. Czasem może być nam trudno, wręcz niewyobrażalne, że można danej osobie wybaczyć to, co zrobiła. Oddajmy Bogu podczas Mszy św. te wszystkie osoby i sytuacje, które nam ciążą. Aby Ten, który okazuje nam łaskę miłosierdzia, uczynił nasze serca wolnymi.

 1. W piątek 15 września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie dzień odpustu parafialnego i wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II i św. Ojca Pio do naszego kościoła. Dziękuję przede wszystkim za wspólną modlitwę i za udział w uroczystej Mszy św. Swoją wdzięczność wyrażam osobom, które w sposób bezpośredni zaangażowały się organizację uroczystości. Dziękuję fundatorom relikwiarzy i osobom które wsparły dzieło zakupu chorągwi parafialnej.

 

 1. W sobotę 23 września obchodzić będziemy wspomnienie św. Ojca Pio. Zapraszamy na Msze św.
  o godzinie 1800. Po Mszy będzie możliwość oddania czci prze ucałowanie relikwii Świętego.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

 

 1. Spotkania formacyjne
 • Matki w Modlitwie w piątek 22 września po Mszy św. w domu parafialnym.

 

 1. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

 

 1. Istnieje nadal możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Rodzice, którzy tego jeszcze nie dokonali, a chcieliby aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św.

 

 1. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć trzyletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może jeszcze zapisać się w zakrystii po Mszy św.

 

 1. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Jak co roku, na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

 

 1. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne zebrane zostało 2200 zł. Dziękuję wszystkim osobom za pomoc i wsparcie finansowe.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

Proboszcz