Ogłoszenia duszpasterskie na 17.07.2022 r. – 16 niedziela zwykła

Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii kierują naszą uwagę na pytanie dotyczące tego, co w życiu jest naprawdę istotne. Aktywizm, któremu często ulegamy, skutkuje rozproszeniem życia, natomiast uległość wobec słowa Pana wprowadza harmonię i pokój. Eucharystia to kolejna okazja, aby pośród codziennego zabiegania zatrzymać się przy Jezusie i wsłuchać w Jego słowo. Tylko ono daje trwałą pociechę.

1. Msze św. w lipcu i sierpniu sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedzielę Msza św. sprawowana jest o godz. 800, 930, 1100 i 1900. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;

3. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza  spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Na Mszy św. o godz. 1800 przez jej wstawiennictwo, będziemy się modlić, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi. 

4. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Curzytek. Niech spoczywa w pokoju.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz