Ogłoszenia duszpasterskie na 17.07.2016 r. – 16 niedziela zwykła

Scena z dzisiejszej Ewangelii pokazuje nam dwie siostry: Marię i Martę. Marta krzątała się, chcąc jak najlepiej ugościć Jezusa, a Maria w tym czasie słuchała Pana. Te dwie postawy nie muszą być przeciwstawne. Podczas liturgii słuchamy Słowa Bożego, kontemplujemy obecność Boga w Najświętszym Sakramencie. Wychodząc z kościoła, nie zamykamy rozdziału pod tytułem „Bóg” do kolejnej niedzieli, ale jesteśmy wezwani do głoszenia Ewangelii. Ta aktywność może się wyrażać np. w uczynkach miłosierdzia, czy też w modlitwie za innych.

 1. W okresie wakacyjnym porządek Mszy św. w niedzielę, jest następujący: godz.: 800; 930; 1100 i 1900. Msza św. w dzień powszedni odprawiana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele w okresie wakacyjnym są według stałego porządku:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego
  w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 1. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte w środę od godz. 1900 do 2000.
 1. Jest jeszcze wolne miejsce na pielgrzymkę parafialną do Ziemi Świętej w terminie od 16 do 26 października br. Więcej informacji u Księdza Roberta, proboszcza.
 1. Planowany przyjazd młodzieży z Bambergu biorących udział w Dniach w Diecezji w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie jest we wtorek 19 lipca koło godziny 1830. Msza św. z udziałem niemieckiej młodzieży będzie sprawowana w niedzielę 24 lipca o godz. 1100.
 1. Ostatniej niedzieli na planowane przez parafię inwestycję – remont wejścia głównego i schodów do domu parafialnego zebrane zostało 1600 zł. Dziękuję bardzo za życzliwość i ofiary składane na powyższe cele.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej też możliwość zamówienie Mszy św. gregoriańskiej za zmarłą osobę.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Miłujcie się”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz