Ogłoszenia duszpasterskie na 17.06.2018 r. – 11 niedziela zwykła

Królestwo Boże nie jest jakąś odległą abstrakcją. Bóg zasiał ziarno w naszym życiu. Możemy go nie widzieć, nie rozumieć, ale – jak podkreśla św. Paweł – „według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy”. Przyjście na Mszę św., modlitwa, czynienie dobra to akty wiary. To dawanie możliwości wzrostu ziarna, rozkwitu Królestwa Bożego w naszej codzienności.

  1. Z niedzielą 1 lipca Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według wakacyjnego porządku. W niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1230, a w tygodniu – we wtorek i czwartek Msza św. sprawowana będzie o godz. 900. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800; 
  • Różaniec Siedmiu Boleści NMP w sobotę po Mszy św. wieczornej;
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawowane są codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek Litania do Najświętszego Serc Pana Jezusa odmawiana jest przy krzyżu na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa czerwcowego.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Matki w Modlitwie w piątek 22 czerwca po Mszy św.;
  • Koło plastyczne w sobotę 23 czerwca o godz. 1100;
  • Zbiórka ministrantów w sobotę 23 czerwca o godz. 1100.

4. Zapraszamy dzisiaj o godz. 1100 na Msze św. z okazji 39 rocznicy święceń kapłańskich ks. Zbigniewa.

5. Zwolniły się dwa miejsca na parafialną pielgrzymkę po sanktuariach Maryjnych we Francji, jeśli ktoś chciałby razem z nami pielgrzymować zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

6. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

7. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne, zakup organów do naszego kościoła, zebrane zostało 2000 zł. Za pomoc i wsparcie finansowe dziękuję. 

8. Polecamy do czytania prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefę Dziemianko. Niech spoczywa w pokoju.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz