Ogłoszenia duszpasterskie na 17.05.2015 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus zanim wstąpił do nieba, zapowiedział uczniom zstąpienie Ducha Świętego i liczne znaki, które będą towarzyszyć głoszeniu Ewangelii. Jezus, wstępując do nieba, nie zostawia nas samych. Oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego. I, podobnie jak uczniowie, jesteśmy posłani, żeby głosić wszędzie Ewangelię.

 

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jednocześnie gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dr. Jarosława Wąsowicza SDB, który m. in. od 5 lat organizuje Ogólnopolską Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę. Dzisiaj będzie też możliwość nabycia książki autorstwa ks. Jarosława Wąsowicza „Moja Polska kibolska”.
 1. We wtorek, 19 maja o godz. 1700 zostanie udzielony młodzieży w naszej parafii sakrament bierzmowania. Uroczystości przewodniczyć będzie Ks. Abp. Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Nabożeństwo majowe będzie
  o godz. 1630. W poniedziałek 18 maja o godz. 1930 zapraszam młodzież, która ma przystąpić do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami do pomocy w przygotowaniu kościoła i terenu przykościelnego do uroczystości.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Apel Jasnogórski w sobotę bezpośrednio po Różańcu Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny;
 • nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830.
  W piątek Litania loretańska odmawiana jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że odprawiane są już dwa nabożeństwa maryjne nie ma nabożeństwa majowego.
 1. Spotkania formacyjne:
 • spotkania dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Świętej, według ustalonego harmonogramu, który jest dostępny na parafialnej stronie internetowej;
 • spotkanie pielgrzymów biorących udział w czerwcowej pielgrzymce we wtorek 19 maja o godz. 18.00 w kościele. Jest jeszcze jedno wolne miejsce.
 • koło plastyczne w sobotę, 16 maja o godz. 1100.
 1. W maju obchodzić będziemy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystości:
 • 24 maja (niedziela) o godz. 1230 – odbędzie się rocznica I Komunii Świętej. Próby dzieci odbędą się 19 i 22 maja, tj. wtorek i piątek, o godz. 1930. We wtorek na próbę zapraszamy również rodziców dzieci. Możliwość spowiedzi św. dla dzieci w piątek 22 maja od godz. 1700 do 1745.
 • 31 maja (niedziela) o godz. 1100 i 1230 – udzielony zostanie sakrament I Komunii Świętej.
 1. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne zebrane zostało 2000 zł. Dzisiaj przed kościołem zbierane są datki na pomoc w organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Za każdą pomoc Bóg zapłać.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wacława Rokoszewskiego. Niech spoczywa w pokoju.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 Proboszcz

osowo_plakat-A3_festyn2015_q (1).pdf