Ogłoszenia duszpasterskie na 17.04.2016 r. – 4 niedziela wielkanocna

Jezus mówi o sobie, że jest dobrym Pasterzem. A dobry pasterz troszczy się o swoje stado, prowadzi owce, broni je i chroni. Pasterz nawołuje owce, a one rozpoznają jego głos. Będąc w Kościele, jesteśmy jak owce, o które troszczy się najlepszy Pasterz. Jezus do nas mówi, kiedy potrzeba wyciąga z opresji, pociesza, a przede wszystkim jest blisko i nawet, kiedy Go nie widzimy i nie słyszymy, czuwa nad nami, żeby nas zaprowadzić do życia wiecznego. Czy chcę iść za Jezusem-Pasterzem?

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 18 kwietnia o godz. 1830.

 

 1. Młodzież przystępująca w tym roku do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkania bezpośrednio przygotowujące do przyjęcia sakramentu: 21 i 22 kwietnia godz. 1830 w domu parafialnym oraz 25 i 27 godz. 1845 w kościele.

 

 1. Zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. proboszcza Roberta, dzisiaj o godz. 1230. Polecajmy solenizanta w naszych modlitwach.
 1. Rozpoczęły się zapisy dzieci do działającego przy parafii Przedszkola Montessori „Pod Aniołami.pl” na rok 2016/17. Od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu, można przyjść i zapoznać się z metodami pracy i wychowywania dzieci w przedszkolu. Więcej informacji na stronie internetowej: podaniołami.pl lub www.montessori.szczecin.pl
 1. Ostatniej niedzieli na inwestycję parafialne zebrane zostało 2150 zł. Dziękuję za udzieloną pomoc.
 1. Dzisiaj po Mszach św. na placu przed kościołem zbierane są do puszki datki na rzecz organizacji Dni w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w ramach Światowych Dni Młodzieży 2016 r. Dziękuję za wsparcie.
 1. Polecamy do czytania prasę katolicką. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”, w którym znajdziemy m.in. czytania na bieżącą niedzielę, ogłoszenia duszpasterskie czy intencje na najbliższy tydzień.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Szczególnie w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz