Ogłoszenia duszpasterskie na 17.02.2019 r. – 6 niedziela zwykła

Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do patrzenia się na wydarzenia dnia codziennego w perspektywie życia wiecznego. Jezus mówiąc o błogosławieństwach, nawiązuje do trudnych nieraz okoliczności. Pokazuje zarazem, że możemy być szczęśliwi, kiedy w trudnościach odnosimy się do Boga. Podczas Mszy św. powierzmy z ufnością Bogu nasze zmagania oraz cierpienia. I wsłuchajmy się w słowa Jezusa: „Błogosławieni jesteście…”.

 

 1. W piątek obchodzić będziemy Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 1800, podczas której będziemy się też modlić się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża. 
 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści NMP w sobotę po Mszy św.;

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w poniedziałek, 18 lutego, o godz. 1830;
 • Rodzice młodzieży w tym roku planującej przyjąć sakrament bierzmowania (III rok przygotowania) w poniedziałek, 18 lutego, po Mszy św. (około 1845) w kościele;
 • Matki w Modlitwie w piątek, 22 lutego po Mszy św.;
 • Chór parafialny w piątek, 22 lutego o godz. 2000;
 • Koło plastyczne w sobotę, 23 lutego o godz. 1100.

4. W dniach od 20 do 29 września 2019 r. organizowana jest 9 dniowa parafialna pielgrzymka do Włoch – Święci XX w.: św. Jan Paweł II, św. Ojciec Pio, sługa Boży ks. Dolindo. Zaplanowane jest zwiedzanie m.im.: Rzymu, Neapolu, San Giovanni Rotondo, Bari, Matera, Alberobello i wypoczynek na wybrzeżu Apulii. Wartość pielgrzymki to 3750 zł i 100 Euro. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowani.

5. Ostatniej niedzieli na zakup organów kościelnych zebrane został 2100 zł. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na fundację „Ad melius” działającą przy parafii. Istnieje też możliwość ufundowania konkretnego głosu organowego. Wartość głosu to 4000 zł.  Zachęcamy serdecznie do skorzystania z tych formy pomocy. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

6. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Anastazję Sadecką i Stanisławę Kowalak. Niech spoczywają w pokoju.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz